Endüstriyel mobilya ürün render dersinde mobilya objelerin render'larının nasıl alındığını anlatıyorum. Derste model olarak bir koltuk modeli kullandım ve bu model maxalto sitesinden aldım. Aynı modelin direkt linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Modeli indirip bilgisayarıma kaydettikten sonra ilk olarak koltuk modelini sahneme çağırdım. Zip formatında gelen modeli önce açıp daha zonra sahneme merge ettim.

Gelen modellerin pivot noktaları uzakta geldiği için öncelikle hierarchy kısmından Affect pivot only seçeneğini seçip center to object seçeneğini işaretliyorum ve objeyi ortalıyorum.

Ardından koltukları rotate ederek düzgün bir şekilde yerleştiriyorum.

Şimdi stüdyo sahnesi için bir arka plan oluşturmak gerekiyor. Bunu basitçe line komutu ile çiziyorum ve çizgime fillet ile hafif bir bükeylik veriyorum. Extrude edip renk atıyorum ve arkaplanımı tamamlıyorum.

Bu aşamada objemin boyutlarını da kontrol ediyorum ve standartlardan küçük geldiği için scale komutu ile boyutlarını düzeltiyorum. Aynı oranda arka planımı da düzeltiyorum.

Daha sonra koltuğun malzemelerini atıyorum. Bunun için corona render'ın hazır malzeme kütühanesinden yararlanıyorum. Koltuk üzerine kadife bir kumaş ayakları içinde metal prinç malzeme atıyorum. Renkleri ile ilgili gerekli değişiklikleri yapıyorum. Uvw map ayarlarını düzeltiyorum.

Arka planıma da gri bir standart malzeme ataması yapıyorum.

Kamera mı yerleştirip. Işıklandırma ayarlarına geçiyorum.

Işık ayarlarını bir kaç tane rectangular corona light kullanarak yapıyorum. Bunları istediğim doğru aydınlatmayı yakalamak için çeşitli yönlerde kullanarak yerleştiriyorum. Işık kaynaklarının renderda görünmemesi için visibility özelliklerini kapatıyorum.

Gerçekçiliği arttırmak için zemine de hafif bir yansıma veriyorum.

Son olarak corona light mix özellikleri ile ışık ayarlarıma son bir dokunuş yapıyorum ve istediğim hale getiriyorum.

Ürün render hakkında daha fazla bilgi edinmek için bunula birlikte endüstriyel ürün render dersini de izlemenizi tavsiye ederim.

Mobilya Ürün Render
Ders Dosyalarını İndir

Aşağıdaki linklerden dosyaları bilgisayarına indirebilirsin.

İlgili Diğer Dersler


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

>