Bugün size, yalnızca birkaç saniye içinde tek kare renderlarınızı nasıl küçük animasyonlara dönüşterecğinizi anlatacağım.

Bunun için açıklamalar bölümüne website linkini de bıraktığımız, Yapay zeka sistemi olan Runway Gen 2 yi kullanacağız. Ücretsiz sürümü ile çalışmalar hazırlayabiliyoruz.

Bir resim üzerinde de hareketlendirmeler, animasyonlar yapabiliriz, biz içeriğimizde mimari renderlarımızda nasıl değişimler yaratacağını göreceğiz.

Animasyonu oluşturmak için hareket fırçasını kullanıyoruz.

Ayrıca prompt yazarakta komutlarımızı oluşturabiliyoruz.

İlk olarak,fırçayı kullanalım,

Motion vermek istediğimiz nesnelerin ya da alanların üstünü boyayalım.Eğer isterseniz sihirli seçim aracını kullanarak da istediğiniz alanınızı seçebilirsiniz.Fırça boyutunu da değiştirebiliyoruz.

Belirlediğimiz alanları fırça ile seçiyoruz.Seçimden silmek istediğimiz alan var ise silgiyi kullanabiliriz.Nesnelerin animasyonda nasıl bir hareket yapmasını istediğinizi belirleyebiliyorsunuz.İstediğimiz doğrultuda hareket tanımlayabiliriz.Ayrıca seçtiğimiz alanları kameraya yaklaştırıp uzaklaştırabiliriz.

Bu sahnede, insanlara, araçlara, bulutlara, ağaçlara bir hareket geldiğini gözlemliyoruz.

Ayrıca farkediyoruz ki, sadece seçtiğiniz alanlar değil tüm görselde bir hareketlilik oluyor,yansımalar,gölgelerde hafif hareketler gibi…Bu yapay zekanın görünümü tamamlaması ile ilgili.

Bu hareketlerin dışında animasyona kamera hareketleri de verebiliyoruz.İç mekan ya da dış mekan render sunumlarınızda bu yöntemle müşterinizi daha fazla etkileceğinizi düşünüyoruz.

Kamera hareketi için: Camera Motion seçeneğini kullanacağız.Tüm kamera ayarlarına bakalım.Tüm değerleri sıfırlayıp, değerlerimizi tekrardan girebiliriz.

Ortaya oldukça etkileyici sonuçlar çıkıyor.

Oluşturduğumuz bu kısa videoları bilgisayarımıza da indirebiliyoruz.

Uygulamanın diğer sihirli araçlarını da bu sayfadan inceleyebilirsiniz.Sayfaya üye olarak giriş yapıp, belirli bir krediyle deneyimleyebiliyorsunuz.Oluşturma kredinizi arttırmak ve daha fazla işlevden faydalanmak için fiyat paketleri var, inceleyebilirsiniz.

Mimari renderlara hızlı bir şekilde bu hareketleri vermek,tam bir animasyon kadar olmasa da müşteri sunumlarınızın daha ilgi çekici olmasına ve müşterinin projeyle daha fazla etkileşime girmesine katkı sağlayacaktır.

Bunun yanında özellikle güçlü bir pazarlama materyali olarak düşünebilir, bu hareketli renderları website, sosyal medya gibi paylaşımlarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Biz ofis olarak bu uygulamayı faydalı bulduk ve çok sevdik.

Umarım sizler için de faydalı bir içerik olmuştur. Runway 2 yapay zeka ile animasyon deneyimlerinizi merak ediyoruz, yorumlarda buluşalım.

Konu ile ilgili sorularınızı [email protected] üzerinden bize gönderebilirsiniz.

İlgili Diğer Dersler


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

>