Stüdyomuzda yeni kullanmaya başladığımız VR gözlüğü ve Mimari Sunumlarda nasıl kullandığımızı anlatacağım.Yepyeni meta marka VR gözlük ile mimari görselleştirme ve animasyon projelerinde son teknolojik sistemleri kullanarak proje sunumlarımızı yepyeni bir boyuta taşıyoruz.

Videoda Neler Var?
*3D Stüdyomuz ve yeni VR gözlük tanıtımı
*VR ile mimari görselleştirmenin ve animasyonun faydaları
*Bir iç mekan projemizin VR ortamında detaylı turu
*VR deneyimi ile ilgili yorumlarımız ve değerlendirmelerimiz

VR Sanal Tur, mimari ve tasarım dünyasında devrim yaratan bir teknolojidir. Bu teknoloji, interaktif ve sürükleyici bir deneyim sunarak projelerinizi hayata geçirmenize ve müşterilerinizi etkilemenize yardımcı olur.
Biz Meta markasının MetaQuest 3 yeni sanal gerçeklik gözlüğünü kullanıyoruz.Eğer sizde ürünü incelemek isterseniz, ürünün websitesini açıklamalar bölümünde paylaşıyoruz.

İç mekan VR Renderımızn Meta Quest 3'e Entegre Edilmesi

Üründe doğrudan dokunma el takibi teknolojisi kullanılmış, bu komut girmek için yeterince konforlu bir alan yaratıyor. Arayüzün Application menüsünden Meta Quest Browser ı açıyoruz. Tarayıcı üzerinden, VR Sanal tur websitesi Kuula üzerinden hesabımıza giriş yapıyoruz. Sol üstteki butondan menüyü açıyoruz, My Tours'a girerek yüklemiş olduğumuz VR Render Sanal Tur projelerimizden birini seçiyoruz. VR Sanal Gerçeklik moduna Sağ üstteki VR butonuna basarak geçiyoruz ve projemizin içinde gezinmeye başlıyoruz.

VR gözlükleri, mimari sunumlarda devrim yaratma potansiyeline sahiptir. Bu gözlükler sayesinde, müşterilerinizin tasarımın içindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak daha iyi anlamalarına yardımcı olabilirsiniz. VR sunumlar, etkileşimli bir ortam sunarak müşterilerinizin tasarımla etkileşime girmesine ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmelerine imkan tanır.

VR Gözlük ile Mimari Sunumların Avantajları nelerdir?

Sürükleyici Deneyim: Müşterilerinizin tasarımı içindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak daha iyi anlamalarına yardımcı olur.
Etkileşimli Sunum: Müşterilerinizin tasarımla etkileşime girmesine ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmelerine imkan tanır.
Daha Etkili Pazarlama: VR sunumlar, projelerinizin daha çekici ve unutulmaz olmasını sağlayarak pazarlamada önemli bir araç haline gelir.
Tam ekran VR modundan çıkmak için, Touch Plus kontrol cihazımızdan 3 çizgi tuşuna basıyoruz.

Ofiste Sanal Gerçeklik Deneyimi: Süha

Ofiste sanal gerçeklik gözlüğünü ilk kullananlardan biriyim.Yaklaşık 1 haftadır üzerinde çalıştığım yaklaşık 2000 m2 bir beach projemizi, sanal olarak deneyimleme şansı yakaladım.

Tasarladığım projenin içinde olmak gerçekten büyüleyici bir deneyimdi. Kendi emeğinizin ürünü olan bir ortamı gerçekçi bir şekilde deneyimlemek, çok tatmin edici bir duygu.

Projeyi sanal ortamda keşfederken, tasarımın her detayını çok daha iyi anlayabildim. 2D planlarda ve renderlarda gözden kaçabilecek bazı nüanslar, VR ortamında daha belirgin hale geliyordu.

Kendi çalıştığım projeyi VR ortamda deneyimlemek, bu teknolojinin potansiyelini ve gücünü bana daha iyi gösterdi.

Sonuç olarak, mimari projelerin sanal gerçeklik (VR) / tur ile sunulması, hem müşteriler hem de mimarlar için birçok önemli avantaja sahiptir. VR turlar, daha sürükleyici ve etkileyici bir deneyim, daha fazla etkileşim, daha etkili iletişim, daha fazla geri bildirim ve daha az revizyon sağlayarak mimari projelerin daha başarılı bir şekilde tamamlanmasına katkıda bulunur.

Umuyoruz ki sizler için faydalı bir içerik olmuştur.Yorumlara içeriklerimiz ile ilgili fikir ve önerilerinizi yazabilirsiniz. Konu ile ilgili sorularınızı [email protected] üzerinden bize gönderebilirsiniz.

İlgili Diğer Dersler


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

>