Corona panoramik dersinde Corona Renderer ile basitçe nasıl panoramik render alabileceğinizi ve ekranınızda bunu görüntüleyebileceğinizi anlatıyorum.

Panoramik render alacağımız sahnelerde 360 derece her taraf görüneceği için modellememizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yani nasıl olsa renderda çıkmayacak şu köşeyi yapmayayım dememek, tüm sahneyi her açıdan eksiksiz tamamlamak gerekiyor.

Her zaman olduğu gibi muntazam yüksek kalite ve mutlaka seamless texture kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Derste bahsettiğim script dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Aynı zamanda eğer aldığın panoramik renderlar ile bir Mimari Sanal Tur oluşturmak istersen ELTA 360 isimili ücretsiz mimari sanal tur oluşturma programını kullanabilirsin.

ELTA 360 Mimari sanal Tur oluşturma programını tanıttığımız youtube videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.

İlgili Diğer Dersler


 • Hocam merhaba ben yaptığınız tüm adımları uyguladım. Ancak dosyam açılmıyor siyah bir ekran geliyor 360 panorama olmuyor. Dosya masaüstüme chrome şeklinde geliyor.

  • Selam Aslı,
   Tam olarak ne demek istediğini anlamadım. Dosya chrome olarak kaydediliyor ne demek? Derste gösterdiğim gibi Normal jpeg bir çıktı alman gerekiyor. Dilersen sorunu [email protected] a yazabilirsin. Oradan daha detaylı konuşabiliriz.

 • Hocam merhaba ben yaptığınız tüm adımları uyguladım. Ama benim dosyam açılmıyor siyah bi ekran geliyor 360 panorama olmuyor

 • Hocam merhaba, bu dersinizde kullandığınız sahne, hazır modeller ve mapsleri paylaşmanız mümkün mü?

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

  3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

  Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

  >