Bu derste dış mekan sahnelerinde sıklıkla kullandığımız peyzaj tasarımını pratik ve hızlı bir şekilde oluşturmamızı sağlayacak Forest Pack plug-in’inden bahsetmek istiyorum. 

Derste 2 dakika içerisinde nasıl basitçe bir çakıl döşeli yol, çevreye çimen, yol kenarına da çiçekler koymayı gösteriyorum.  

Forest Pack Peyzaj Modelleme - 3Ds Max sahne dosyası (40MB)

Kimi görselleştirme uzmanları 3Ds Max programında binanın renderını alıp peyzaj çalışmasını photoshop programında yaparlar, kimileri ise peyzaj çalışmasını 3Ds Max programında yaparak hem binayı hem de tüm peyzajı bir arada render alırlar.

Ben genelde tüm projeyi 3Ds Max programında çalışmayı tercih etmekteyim bu yüzden peyzaj için işimi kolaylaştıran Forest Pack plugin programını kullanıyorum. Bu derste de programının hazır ayarlarını basit bir şekilde anlatmak istedim.

Programın menüsü en başta biraz karışık ve detaylı gözükebilir ancak giriş seviyesindeki kullanıcılar için hazır olan preset ayarları sayesinde çok kaliteli ve gerçekçi peyzaj görseli ortaya çıkarabilirsiniz.

İlgili Diğer Dersler


  • forest pack i nereden nasıl indirip kurabiliriz.yardımcı olursanız sevinirim.

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

    3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

    Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

    >