Bu derste düşük çözünürlüklü bir resim dosyasını ki bu render da olabilir veya herhangi başka bir resim dosyası da olabilir. Nasıl yüksek çözünürlüklü bir hale getirebileceğimizden bahsediyorum.

Aslında bu konunun mimari render veya 3ds max ile alakası yok gibi görünüyor. Fakat bu metot ile her türlü küçük render görüntüsünü büyük bir hale getirebiliyorsunuz. 

Yani varsayalım bilgisayarınızın donanımı biraz düşük veya sahneniz çok kalabalık ve yüksek kalite render almak çok uzun sürmekte ayrıca aceleniz var bu sebeple 1920x1080 gibi daha küçük bir ebatta render'ı tamamladıktan sonra aynı render görüntüsünü 4K veya 8K 'ya kadar büyütebilmeniz mümkün.

Bunu Topaz firmasının Gigapixel programı iler yapabiliyoruz. Kullanımı gerçekten çok basit bir program. Programın özelliği elimizde bulunan herhangi bir resim dosyasının çözünürlüğünü görüntü kalitesini bozmadan büyütmeye yarıyor. Büyütme esnasında başka programlarda olduğu gibi pixellenme sorunu yaratmadan yapıyor, hatta kimi görselleri büyütürken ufağından çok daha kaliteli ve keskin hale getiriyor.

Programın kullanımı da gerçekten çok basit, yapmamız gereken herhangi bir görseli programın üzerine sürükleyip atmak ve kaç katı büyüteceğinizi seçmek.

Büyük render almak için yeterli donanımınız yada vaktiniz yok ise size bu programı şiddetle tavsiye ederim.


İlgili Diğer Dersler


  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

    3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

    Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

    >