Vray corona malzeme çevirme dersinde internetten bulduğumuz vray malzemeli hazır modelleri corona içerisinde kullanmak için çok basit bir yola ile nasıl çevirildiğini gösteriyorum.

Öncelikle vray malzemeli bir hazır objeyi 3ds max sahnesine çağırarak merge ediyoruz. Daha sonra malzeme editörünü açarak pick material from object seçeneği ile vray malzemeleri editörde görüntülüyoruz.

Ardından objemizi seçip corona menüzünden run corona converter seçeneğine basıyoruz. Açılan menüde sadece START CONVERSION seçeneğini seçerek dönüşümü sağlıyoruz.

İlgili Diğer Dersler


 • Merhaba hocam, vray sahnemi coronaya çevirdikten sonra material editorde CoronaPhysicalMtl seçtiğim anda sahnemdeki objelerin hemen hemen(hem hazır obje hem de kendi modellediklerim) hepsi yok oluyor ama renderda görünüyorlar. Ekran kartı ile ilgili bir problem olarak düşünüp güncelleme yaptım fakat problem çözülmedi. Sizce bu problemin nedeni nedir?

 • merhabalar hocam,
  Peki tam tersi corona olan materyalleri vray e dönüştürme yöntemi var mıdır ?

 • merhabalar hocam , vray malzemesini dönüştürmeye çalışırken max sahensi direkt olarak error verip kendini kapatıyor.

 • hocam merhabalar
  max dosyam maps klasörünü görmüyor indirdiğim sahnelerin kaplamalarını oraya attıp sahneyi knedi sahneme çağırdığımda kaplamasız geliyor daha önceden böyle bir sıkıntı yoktu şimdi oldu

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

  3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

  Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

  >