Bu derste eski Vray versiyonlarında sıklıkla kullandığımız Quick Settings özelliğini Vray 5’de nasıl kullanacağımız dan bahsedeceğim. 

Eski versiyonlarda vray tool bar üzerinde yer alan Vray Quick Settings butonunu Vray 5’de maalesef kaldırmışlar. Bu sebeple Vray 5 de Quick Settings in olup olmadığı yada nasıl açılacağı ile alakalı bir çok soru geliyor.

Kısaca Vray Quick Settings den bahsetmek gerekirse, Vray quick settings ister dış, ister iç yada stüdyo renderı olsun, tüm render ayarlarını otomatik yapmamızı sağlayan bir özelliktir. Tüm bunları bir kaç düğme yardımı ile hızlıca gerçekleştirebilir, aynı zamanda render kalitemize de bu menüden müdahale edebiliriz.

Konu ile alakalı daha detaylı bilgi sahibi olmak için Vray Quick Settings Dersimizi izlemenizi öneririm.

Butonu aktif etmek için öncelikle 3Ds Max ekranımızın toolbarlarının durduğu gri kısımdaki boğluğa sağ tuş ile tıklayıp açılan menüden Customize’a tıklamamız gerekiyor.

 Toolbar sekmesinden Category kısmından Vray’i seçip aşağıdaki kutudan Quick V-Ray Render Settings i seçip Vray Tool Bar üzerinde istediğimiz bir yere sürükleyip bırakabiliriz.

İlgili Diğer Dersler


  • Vray 6 ile Quick settings tamamen kaldırıldı sanırım hocam, şimdiye kadar bunu kullanmış olanlar için bir video gelir mi? Halihazırda varsa linkini paylaşabilir misiniz?

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

    3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

    Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

    >