Corona render IES ayarları dersinde IES Light ile iç mekan 3ds max banyo sahnesindespot yaparak ies kullanımını gösteriyorum.

Öcelikle sahnemdeki tavanı izole ederek başlıyorum ve basit yuvarlak bir spot modeli çiziyorum. Ardından ona dikdörtgensel bir kalınlık veriyorum ve tavandaki uygun yerine yerleştiriyorum. Üzerine bir de kapak yapıp yerleştiriyorum.

Ardından spotun malzemelendirmesine geçiyorum. İçerisine bir corona light material yerleştiriyorum. Dış yüzeyini de corona'nın hazır malzemelerinden bir metal malzeme seçerek yapıyorum.

IES Light Spot Işık Kaynağı

Tum Isiklar Acik

Tüm Işıklar Açık

Şimdi buna birde ışık kaynağı yerleştirmem gerekiyor. Onun için öncelikle corona light menusunden bir saphire light ışık kaynağı seçerek spotun ortasına yerleştiriyorum. Ardın IES light eklemesini yapacağım. IES kısmında şu an none yazmakta. Oraya tıklayarak açılan dosya menüsünden ies ışık kaynağımın dosyasını seçiyorum. Ies kaynağını uygunca yerine yerleştiriyorum.

Ardından instance olarak bunları çoğaltıp tavanda istediğim yerlere yerleştiriyorum. Corona light çin intensity değerini girerek bir deneme render alıyorum.

Deneme render da ışık kaynağı gözüktüğü için hemen ayarlarımdan "visible directly" özelliğini kapatıyorum.

Bu şekilde bitirerek corona IES light ışık kaynağının iç mekan'a etkisini görebiliyorum.

Corona IES Light Kullanımı Ders Dosyalarını İndir

Aşağıdaki linklerden dosyaları bilgisayarına indirebilirsin.

İlgili Diğer Dersler


  • Can hocam Corona IES Light Kullanımı Ders Dosyalarını İndir dosyasını ve diğer çalışmalarını dosyalarını indiremiyorum

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

    3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

    Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

    >