Vray Render elementlerinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız öncelikle Vray Render Elements Kullanarak Photoshop ile En Gerçekçi Post Prodüksiyon Nasıl Yapılır? dersini incelemenizi tavsiye ederin.

Vray elements render ID dersinde render ID elementi'ni kullanarak Photoshop ile sadece seçili alanlar veya objeler üzerinde detaylı post prodüksiyon yapımını anlatıyorum.

Render ID Elementi sayesinde render aldıktan sonra render üzerindeki obje ve metaryalleri çok basit bir biçimde seçebiliyoruz.

Bu seçim sayesinde sadece seçilmiş bölge üzerinde photoshop'un tüm post prodüksiyon özelliklerini kullanabiliyoruz.

Böylece render sonrası küçük renk doku veya level ayarları gibi değişiklikler yapmak için en baştan tekrar render almamıza gerek kalmıyor.

Profesyonel render çalışmalarında final render ile birlikte yanında onun render ID elementini de alırsak daha sonra yapılması gerekebilecek sürpriz değişiklikleri en baştan render almadan kolay bir şekilde yapabiliyoruz.

Ham Render Element Uygulanmamış

Render ID elementinin görünüşü

Vray Elements Render ID Ders Dosyalarını İndir

Aşağıdaki linklerden dosyaları bilgisayarına indirebilirsin.

İlgili Diğer Dersler


  • merhaba renderıd ve diğer elementleri ekleyip render aldığımda bütün katmanları aynı olmasına rağmen 1 den fazla dosya olarak kaydediyor. bunu çözmedim. sebebi ne olabilir ?

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

    3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

    Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

    >