Render ID Elementi Kullanarak Render Sonrası Photoshop ile Detaylı Post Prodüksiyon Nasıl Yapılır?


Vray Render elementlerinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız öncelikle Vray Render Elements Kullanarak Photoshop ile En Gerçekçi Post Prodüksiyon Nasıl Yapılır? dersini incelemenizi tavsiye ederin.

Vray elements render ID dersinde render ID elementi'ni kullanarak Photoshop ile sadece seçili alanlar veya objeler üzerinde detaylı post prodüksiyon yapımını anlatıyorum.

Render ID Elementi sayesinde render aldıktan sonra render üzerindeki obje ve metaryalleri çok basit bir biçimde seçebiliyoruz.

Bu seçim sayesinde sadece seçilmiş bölge üzerinde photoshop'un tüm post prodüksiyon özelliklerini kullanabiliyoruz.

Böylece render sonrası küçük renk doku veya level ayarları gibi değişiklikler yapmak için en baştan tekrar render almamıza gerek kalmıyor.

Profesyonel render çalışmalarında final render ile birlikte yanında onun render ID elementini de alırsak daha sonra yapılması gerekebilecek sürpriz değişiklikleri en baştan render almadan kolay bir şekilde yapabiliyoruz.

Ham Render Element Uygulanmamış

Render ID elementinin görünüşü

Vray Elements Render ID Ders Dosyalarını İndir

İlgili Diğer Dersler

  • ilknur erginyavuz dedi ki:

    merhaba renderıd ve diğer elementleri ekleyip render aldığımda bütün katmanları aynı olmasına rağmen 1 den fazla dosya olarak kaydediyor. bunu çözmedim. sebebi ne olabilir ?

  • >