Bugünkü 3ds Max 2017 Mimari Modelleme Eğitim Dersleri içeriğinde, size kolay ve hızlı bir şekilde iç veya dış mekan görselleştirme çalışmalarında kullanılmak üzere 360 derece panoramik render ayarlarını göstereceğim.

Bu derste kullandığım yöntemler ile her türlü mimari çalışmanızı 360 derece panoramik görsellere dönüştürebilirsiniz. Bu görsel çalışmalarınızı websiteleri, facebook, sanal gerçeklik gözlüğü VR aplikasyonları gibi panoramik görsel destekleyen platformlarda kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda eğer aldığın panoramik renderlar ile bir Mimari Sanal Tur oluşturmak istersen ELTA 360 isimili ücretsiz mimari sanal tur oluşturma programını kullanabilirsin.

ELTA 360 Mimari sanal Tur oluşturma programını tanıttığımız youtube videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.

Konu İle İlgili Diğer Dersler


 • Merhaba panoramik aldığım sahne render sonunda dikdörtgen değil yuvarlak bir şekilde geliyor. kenarları da normal gökyüzü şeklinde. ne yapmalıyım ?

  • Merhaba,
   Bu dersin 3ds max dosyası paylaşılmamıştır. O sebeple indiremezsiniz. Bu derste sahne sadece örnek olarak kullanılmıştır.

 • Merhaba, Can bey ben 360 derece resim almanın dışında birşey sormak istiyorum. Benim istediğim bir objeyi belli bir acıdan 360 derece döndürerek bakmak istiyorum bunu 3D max ile yapabilirmiyim?

 • can bey merhabalar panaromik renderı aldıktan sonra videoya dönüştürdüğümde kameranın olduğu yer karanlık görünüyor duvar varmış gibi geri kalan normal onu nasıl kaldırabilirim

   • can bey tekrar merhaba çok teşekkür ederim sorunu hallettim ancak şimdi de zoom yapamıyorum sizin örnekte attığınız gibi

 • merhaba, aynı şekilde bende denedim , ama karanlık cıktı..kamera ayarlarıyla oynamadım. ama ürün renderı adım, kapalı bir ortam olmadan onun etkisi olmuş olabilirmi?şimdiden teşekkür ederim

  • Panoramic render ile ürün render almak çok uygun olmayabilir. Daha çok iç mekan dış isede kamera etafında 360 derece binalar olması daha iyi bir etki yaratacaktır. Karanlık çıkması ise ya kameradan yada aydınlatma hatasından kaynaklıdır.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

  3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

  Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

  >