3Ds max basit aydınlatma dersinde penceresi olan bir iç mekanı vray plane light koyarak nasıl rahatlıkla hızlı ve etkili bir şekilde aydınlatabileceğinizi gösteriyorum.

Konuyu örnekleme için önceden hazırladığım bir yatak odası modeleni kullanacağım. Modelimde tavanlar duvarlar ve bir adet pencere modellenemiş durumda.

Ayrıca içerideki objelerin tüm malzemeleri ayarlanmış durumda. Yapmak istediğim malzemelerimi görebilmek için sadece basit bir aydınlatma.

Öncelikle render alabilmem için sahneye bir adet kamera yerleştiriyorum. Kameranın pozisyonunu biraz düzeltiyorum. Daha sonra penceremin arkasına pencere kadar bir vray plane light yerleştiriyorum.
Hepsi bu. Vray Quick settings'i açarak iç mekan sahnesini seçiyorum ve render tuşuna basıyorum.

Tabiki bu aydınlatma kaliteli bir render için yeterli olmayacaktır. Daha detaylı aydınlatma videoları için aşağıdaki dersleri incelemenizi tavsiyederim.

3Ds Max Basit Aydınlatma Ders Dosyalarını İndir

İlgili Diğer Dersler


 • Can hocam çalışma dosyalarınızın hepsini daha önceleri indirebiliyorduk. Dosyaları İndir yazısı var. Ancak indirme linki yok Neden?

 • Hocam file save version number 19000
  3ds max version number 16000

  hatası alıyorum güncel sürüm max kurmadan bu sorunu çözemezmiyiz acaba ?

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

  3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

  Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

  >