3D Max gizli aydınlatma dersimde size, herhangi bir iç mekan  sabit mobilyasına gizli aydınlatma ışığını nasıl uygulanabileceğini anlatıyorum. Bu ders içeriğinde vray komutları arasındaki plane light özelliğini kullanıyorum. Konuyu örneklemek için önceden tasarladığım bir iç mekan banyo modelini kullandım. Kendi çalışmalarınız ve denemeleriniz için bu modeli aşağıda paylaştığım dosyalar bölümünden indirebilirsiniz.

Temel olarak bu işlem için basitçe vray plane light'ı mobilyanın doğru yerine gizli bir şekilde konumlandırdıktan sonra renk ve kuvvet ayarlarını yaparak sonuçlandırıyorum.
Bu yöntem ile rahatlıkla ygun olan tüm mobilya veya diğer objelerin arakalarına gizli aydınlatma koyarak ışıklandırma efekti yakalabilirsiniz.

Bu yöntem ile rahatlıkla ygun olan tüm mobilya veya diğer objelerin arakalarına gizli aydınlatma koyarak ışıklandırma efekti yakalabilirsiniz.

Gizli aydınlatma uygulamasını kullandığım mağaza için ışıklı tabela veya diğer iç mekan aydınlatma ayarları ders videolarını inceleyebilirsiniz.

Ders Akışı

  1. Işık yerleştirecek mobilyanın seçilip izole edilmesi.
  2. vRay Plane light'ın doğruca yerleştirilmesi. 
  3. Işık renk ve kuvvet ayarları.
  4. Kamera yerleştirip render alma.

3D Max Gizli Aydınlatma Ders Dosyalarını İndir

Aşağıdaki linklerden dosyaları bilgisayarına indirebilirsin.

İlginizi Çekebilcek Diğer 3D Max Dersleri


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

>