3D Max İç Mekan Sabit Mobilyalar İçin Gizli Aydınlatma Nasıl Yapılır?

3D Max gizli aydınlatma dersimde size, herhangi bir iç mekan  sabit mobilyasına gizli aydınlatma ışığını nasıl uygulanabileceğini anlatıyorum. Bu ders içeriğinde vray komutları arasındaki plane light özelliğini kullanıyorum. Konuyu örneklemek için önceden tasarladığım bir iç mekan banyo modelini kullandım. Kendi çalışmalarınız ve denemeleriniz için bu modeli aşağıda paylaştığım dosyalar bölümünden indirebilirsiniz.

3d max gizli aydınlatma

3d max gizli aydınlatma kullanımı

Temel olarak bu işlem için basitçe vray plane light'ı mobilyanın doğru yerine gizli bir şekilde konumlandırdıktan sonra renk ve kuvvet ayarlarını yaparak sonuçlandırıyorum.
Bu yöntem ile rahatlıkla ygun olan tüm mobilya veya diğer objelerin arakalarına gizli aydınlatma koyarak ışıklandırma efekti yakalabilirsiniz.

Bu yöntem ile rahatlıkla ygun olan tüm mobilya veya diğer objelerin arakalarına gizli aydınlatma koyarak ışıklandırma efekti yakalabilirsiniz.

Gizli aydınlatma uygulamasını kullandığım mağaza için ışıklı tabela veya diğer iç mekan aydınlatma ayarları ders videolarını inceleyebilirsiniz.

Ders Akışı

  1. Işık yerleştirecek mobilyanın seçilip izole edilmesi.
  2. vRay Plane light'ın doğruca yerleştirilmesi. 
  3. Işık renk ve kuvvet ayarları.
  4. Kamera yerleştirip render alma.

3D Max Gizli Aydınlatma Ders Dosyalarını İndir

Ücretsiz Dosyaları İndir!

E-posta adresini bir kere girerek dersler ile ilgili paylaştığım bütün dosyalara anında ulaşabilirsin.

İlginizi Çekebilcek Diğer 3D Max Dersleri

>