3d max mimari sunum


3D Max mimari sunum kullanımları açısından oldukça kapsamlı bir programdır. Özellikle render aldıktan sonra photoshop ile yapılan etkilerle çok farklı ve çekici mimari sunumlar elde etmek mümkün. Bugünkü dersimde de size bu tip bir teknik göstermek istedim. Görüntü olarak biraz wireframe render'a benzesede, wireframe değil. Çünkü wireframe renderları bu tip kompleks mimari yapılarda aldığımız zaman ortaya ancak bir çizgi kütlesi çıkmakta ve güzel görünmemektedir. Wireframe rendelar genelde daha az edge barındıran, mobilya veya aksesuar gibi objelerde daha hoş durmaktadır. 


Burada gördüğünüz kırık beyaz renk ve siyah kenarlardan oluşan görüntüyü elde etmek için vray edge tex isimli malzemeyi kullandım. Mazlemeyi özellikle sadece yapı alanlarında kullandım ve insan araba gibi objeleri kendi renklerinde bıraktım. Daha sonra aldığım render'ı photoshopta editliyerek yarısı renkli yarısı bu şekilde görünecek farklı bir yaklaşım yarattım. Sizde burada anlattığım teknikleri harmanlayarak, kendinize özel farklı sunumlar oluşturabilirsiniz.

 

3D Max Mimari Sunum Ders Akışı

  1. Yapının normal malzeme ve renkleri ile render alınması.
  2. vRay edge Tex Malzemesinin oluşturulup yapıya atanması.
  3. Yapının bu yeni malzeme ile tekrar render alınması.
  4. İki render'ın üstüste konarak photoshop ayarlarının yapılması.

Konu İle İlgili Diğer Dersler


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

>