3ds max perde yapımı dersinde hızlı ve pratik bir şekilde vray gerçekçi malzemeler oluşturarak kruvaze perde ve tül perde yapımını anlatıyorum.

Bunu yapmak için öncelikle basitçe bir line komutu kullanıyorum. Fakat çizmeye başlamadan önce line komutunun creation method'unu smooth şekilde ayarlıyorum ardından rastgele zig zaglar çizerek önce tül perde modelini ortaya çıkartıyorum. Gerçekçilik açısından sağ ve sol tarafın birbirine benzememesi için kopyalamıyorum. Her tarafı baştançiziyorum.

Ardından dokusunu yerleştiriyorum ve üzerine noise atıyorum.

Daha sonra kruvaze perdeyi oluşturmak için aynı method ile tül perdenin önüne daha dar bir perde çiziyorum. Ardından bunu bol segment ile extrude ediyorum.

Kruvaze etkisini yaratmak için Free form deformer (FFD) komutunun box seçenekli olanı ile hareketler vererek modeli istediğim forma getiriyorum.

Bu aşamadan sonra modellerin üzerine malzemelerini atayarak render alıyorum.

3Ds Max Perde Yapımı Ders Dosyalarını İndir

Aşağıdaki linklerden dosyaları bilgisayarına indirebilirsin.

İlgili Diğer Dersler


 • Merhaba youtube açıklamalarında map ve dosyaları indirmek için sitenize geliyorum fakat indirme kısmı aktif görünmüyor.

 • Hocam merhaba. 3DS max ve Vray üzerine çalışıyorum bende sizin gibi. Ancak bazı sahneler için hazır modellerden yardım alıyorum. Sıkıntı yaşadığım konu indirilen modelleri materyalleri ile açma. Örneğin 3DS max ile hazırlanıp corona ile render edilen modeli açıp materyalleri nasıl otomatik çağırırız. Aynı durum vray içinde geçerli. Bununla ilgili bir video çekmeyi düşünüyor musunuz? Teşekkürler şimdiden.

  • Malzemeleri ile birlikte Corona modellerini vayde vray modellerini coronoda açmaya çalışırsan sıkıntı yaşarsın. Vray kullanıyorsan vray, corona kullanıyorsan corona için yapılmış malzemeleri olan hazır modelleri kullanmalısın.
   Aslında pratik olarak hazır modelleri malzemesiz kullanıp malzemeleri kendin hazırlaman. Vray Malzeme hazırlamak ile ilgili bir sürü içerik yapmıştım onlardan faydalana bilirsin.

   https://kuskon.com/3ds-max-dersleri/vray-malzeme/

 • hocam sahne indirme linklerinde problem olabilir mi? bir kaç tanesini denedim tıklanmıyor

 • Can Hocam bu perde sahnesinde complex fresnel 2017 ve FloorGeneratorv 1.00 kullanmışsınız bunların kurulumu ve kullanımı nasıl yapıldığını anlatır mısınız? Saygılar. Sizi merakla takipteyim.

   • Dersleri inceledim Lparke plugini çok kullanışlı o dersinizi izledim teşekkür ederim fakat bu fresnel 2017 pluginini bulmama rağmen kullanımını tam anlayamadım. Parlak krom mat ve fırçalı dersinizde bu plugini kullanmamışsınız

    • ben frensel 2017 isimli bir plugin kullanmıyorum! Bunu nerede gördünüz bilmiyorum. Önceden de söylediğim gibi frensel max in kendi içinde bir ayar. O yüzden krom malzeme yapımı dersini örnek vermiştim.

 • Hocam vray dışında corona render ile de temel konular hakkında bilgi verebilirmisiniz.

  • Merhaba,
   Benim uzmanlık analım vRay. Corona üzerinde hiç çalışmadım. O yüzden tüm içeriklerimi vray üzerinde geliştiriyorum.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

  ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

  3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

  Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

  >