3D Ürün Görselleştirme'nin Önemi

Şu anda İnternet üzerinde online gezinti yapmak; bir kliniği, kafeyi, sinemayı ve daha pek çok mekânı fiziksel olarak deneyimlemeden önce sanal olarak ziyaret etmek mümkün.
 
Bunların yanı sıra gelecekteki dairenizin bitmiş halini henüz inşası başlamadan önce veya yapım aşamasındayken de gezebiliyorsunuz. İşte, modern yaşamın sağladığı tüm bu imkânlar 3D görselleştirme sayesinde bugünkü haline geldi. 

3D Ürün Görselleştirme Nedir?

3D ürün görselleştirme, var olan veya geliştirilmekte olan objelerin bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak modellenmesidir. Ürünlerin 3 boyutlu modelleri, ürün fotoğraflarına kıyasla çok daha ilgi çekicidir ve bu modeller bilgisayarda her ortama yerleştirilebilir.

Bir nesnenin 3D görselleştirmesi yapılırken modelleme uzmanı, nesnenin yalnızca boyutlarını ya da fotogerçekçi görünümünü değil, aynı zamanda onun uzaydaki konumunu temel alarak doğal aydınlatmayı da ona göre ayarlar.

 
Proje oluşturulurken ilk adım nesnenin modellenmesidir. Bu aşamada gelecekteki modelin geometrisi, oranları ve şeklinin diğer tüm detayları ayarlanır. Süreç manuel olarak işlediğinden en çok zaman ve emek gerektiren aşama budur; ancak sonucunda modellenecek nesne net bir boyut kazanmış olur.

Sonraki adım, 3D render ve projenin ticari başarısı ile ilgilidir. Ürün görselleştirmenin son aşaması nesneyi gerçek ortama entegre ederek render almaktır. Örneğin, gelecekteki bir konut kompleksi mevcut binalarla birlikte tasvir edilip, modele doğal aydınlatma ve detaylı çizimler eklenerek gerçekçi bir render oluşturulur.
 
Mimari render oluştururken bu konuda uzman birkaç kişi aynı anda sürece dâhil edilir ve projenin ticari başarısı büyük oranda bu tasarımcıların becerilerine bağlıdır.
 
Çok az insan yeni tasarlanacak bir nesnenin gerçek ortamda nasıl görüneceğini hayal edebilir. 3D görselleştirme, nesnenin son halini açık ve detaylı şekilde işin başında karşı tarafa sunarak bu sorunu çözer. Modelleme ve render tamamlandıktan sonra ortaya çıkan ürün potansiyel yatırımcılara veya müşterilere farklı sunum teknikleri ile gösterilir. 

3D ürün görselleştirmede aydınlatma, yüzey materyalleri ve dokular ile sahnenin kompozisyonu çok önemli rol oynamaktadır.
Görselleştirme işlemi tamamlandıktan sonra baskıya veya animasyon yapmaya uygun yüksek çözünürlükte ürün görselleri elde edilir. Görselleştirme için gereken sunumun boyutuna, oranlarına ve formuna teknik işlerin tartışıldığı aşamada karar verilir.

3D Ürün Görselleştirme Hizmetlerine Kim İhtiyaç Duyar?

3D görseller satış konusunda en önemli yardımcınız olabilir. Müşterilerinize ürünün son halinin ne olacağını göremedikleri bir üretim süreci sunuyorsanız bu, aranızdaki ilişkiye de olumsuz şekilde yansıyacaktır. Eğer onlara ürünün son halini üç boyutlu görsellerle sunarsanız, istatistiksel olarak da kanıtlandığı gibi, size olan ilgi ve güvenlerini %73’e kadar artırabilirsiniz.

Diyelim ki yeni bir projeye başlayacaksınız ancak portfolyonuz yok ya da projenizi bitirdiniz ancak aşamaları fotoğraflamayı unuttunuz. Veya tüketiciye yenilikçi çözümler sunmak istiyorsunuz; ancak bunları henüz fiziksel olarak uygulamaya dökmediniz. Tüm bu sorunlaı 3D görselleştirme ile çözüp karşı tarafa fikirlerinizi her aşamada aktarabilirsiniz.

 
Ürünleri bir online mağazada ya da web sitede tanıtmanın en iyi yolu, her zaman talep oranlarını yükselten animasyon reklamlardır. Bir web site için gif-banner formunda tasarlanmış ve animasyon içeren modern bir reklam, onu gördüklerinde müşterilerin ilgisini çekebilir ve reklam verenin sitesine ulaşmalarını sağlayabilir. Animasyonlara parlama ve hareket gibi unsurlar da eklenerek reklamlar daha da ilgi çekici hale getirilebilir.

Profesyonel anlamda gelişmek istiyorsunuz ve buna fırsatınız da var; ancak siz zirveyi hedeflerken müşterileriniz var olan proje örneklerinde ısrarcıysa, bu gibi durumlarda profesyonel 3D görselleştirme ile var olandan daha fazlasını yapabileceğinizi onlara gösterebilirsiniz.

Bireysel ve Orijinal Projeler

Bireysel talepleri karşılayabiliyor musunuz? Her müşterinin talebi birbirinden farklı ve eşsizdir. Müşterilerin orijinal isteklerini gerçekleştirmek için 3D görselleştirme kullanabilirsiniz. Deneyimli grafik tasarımcılarımız, siparişe göre 3D modelleme yaparak, ürünün tüm detaylarını en iyi koşullarda sergilemenize yardımcı olacaktır.

3D Ürün Görselleştirilme İçin Gerekli Malzemeler

Yüksek kalitede 3D görselleştirme için, kişilerin nesneyi üç boyutlu olarak anlamasını sağlayacak tüm malzemelere ihtiyaç vardır. Bu malzemeler çizimlerden, eskizlerden ve planlardan oluşabileceği gibi hedeflenen nesnenin fotoğrafları veya varsa nesnenin kendisi de malzeme olarak kullanılabilir.

 
Can Kuşkon 3D Studio olarak sizlere 3D görselleştirme hizmetini üç ayrıcalıklı şekilde sunuyoruz:

  1. İnşaat veya dekorasyon firmalarının ulaşamayacağı seviyede tasarım hizmeti veriyoruz. "Tasarım bizim her şeyimizdir" ilkesiyle hareket ederek maksimum kalite için çalışıyoruz ve proje üzerindeki çalışmayı ancak müşteri sonuçtan tamamen memnun olduğunda sonlandırıyoruz.

  2. Bizim için proje sadece güzel görsellerden ibaret değil. Bu sürecin merkezinde insan ve onun ihtiyaçları olduğundan, üzerinde mümkün olduğunca çok düşünüyoruz.

  3. Çok hızlı ve yoğun bir tempoda çalışıyoruz ve çoğu zaman işi son teslim tarihinden önce bitiriyoruz.

Koşullar ve Ücretlendirme

3D ürün görselleştirme ile ilgili herhangi bir çalışmanın tam maliyeti, her proje türü için ayrıdır ve teknik özelliklerin onaylanıp hazırlanmasının ardından buna karar verilir.

Ön ödeme % 30 – 50 arasındadır.
Fiyat, modelin tarzına, karmaşıklığına ve görselleştirme kalitesine bağlı olarak değişmektedir.
Ürün görselleştirme, modelleme hizmetlerinin maliyetini içermez (modelleme ücreti, uygulanan hizmetin maliyetine göre ya da proje bazlı özel bir anlaşma yapılarak belirlenir).

En basit 3D modelin görselleştirilmesi bile, tasarımcının grafik programlarıyla çalışırken profesyonel becerilere sahip olmasını gerektirir. Sonuçta, elde edilecek ürünün kalitesini belirleyen şey uzmanın deneyimidir. Sıfırdan 3D ürün görseli oluşturmak zahmetli ve uzun bir iştir. Modelleme uzmanı, projenin büyüklüğüne ve karmaşıklığına bağlı olarak üç boyutlu bir model geliştirmek için 1 gün ila birkaç hafta arasında vakit harcamaktadır ancak ortaya çıkan fotogerçekçi görüntü kesinlikle bu zamana ve çabaya değecektir.

Aşağıdaki linkten ürün görselleştirme çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel Ürün Görselleştirme projelerimiz için portfolyomuzu inceleyebilirsiniz.

3D Ürun Görselleştirmesi Neden Geleneksel Fotoğrafçılıktan bir adım daha önde
3D Ürün Görselleştirmenin Önemi
İyi Bir 3D Render İçin Doğru Firmayı Seçin
>