Bu dersimizde sizlere Quixel Bridge ile Megascans'de bulunan içerikleri nasıl kolaylıkla 3ds Max içerisine aktararak yüksek kaliteli, gerçekçi 3d objelere ve dokulara sahip olabileceğinizi anlatacağım.

Baştan söylemeliyim ki bu içeriklerin tamamı ücretsiz.

Quixel, Epic Games'in 3D grafik endüstrisi için yüksek kaliteli taranmış dokular ve 3d objeler oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir alt şirketi. En yaygın kullanım alanı Unreal Engine olmasına rağmen sunduğu ücretsiz içeriklerden Maya, Blender ve 3ds Max gibi programları tercih eden kullanıcılar da büyük oranda faydalanabiliyorlar.

Bunun için önce bir Epic Games hesabı edinmeniz gerekiyor. Daha sonra Quixel Bridge'i kurmadan önce bilgisayarınızdaki tüm 3ds Max dosyalarını kapattığınızdan emin olmalısınız. Daha sonra Quixel'ın sitesine gidip EG hesabımızla oturum açıyoruz ve product sekmesi altından Bridge'e tıklıyoruz. Programlarda otomatik olarak Unreal Engine seçili olacaktır. Bu kısmı 3ds Max ile değiştirip yükleme işlemini tamamlıyoruz.

Sayfanın en üstündeki Youtube videomda boş bir 3ds max dosyası açıp size objeleri ve dokuları nasıl sahnenize çağıracağınızı görebilirsiniz.

KURULUM

quixel.com dan üyelik oluşturarak programa hesap oluşturabilirsiniz.
Web sayfasında, Products sekmesinden Bridge i downlodan ediyoruz.İndirme işleminden sonası kurulum işlemimizi başlatıyoruz.
3DS MAX SAHNE KURULUMU
Programın içinde birçok 3d Assets, 3dplants, Surfaces(Textures), Decals, Atlases, Imperfections, Displacements, Brushes mevcut.
Bizim en çok tercih ettiğimiz özellikle dış mekanda,Nature sekmesi altındaki Assetler oldu.Assetleri download ederken çözünürlük kaybı yaşamamak adına,biz 8K Resulation olmasına dikkat ettik.3d Objeyi export düğmesine tıklayarak 3DsMax sahnemize çağırıyoruz.

SONUÇ

Biz çalışmış sahneyi,çoğunluğu Quixel Bridge assetlerinden faydalanarak oluşturduk.Program içindeki 3d objelerin ve dokuların tamamı gerçek hayattan taranmıştır.Dolayısıyla dokunun ya da objenin üzerindeki çatlaklar,pürüzler renderda bize daha gerçekçi ve kaliteli bir sonuç veriyor.

Kompozisyonumuzu tamamladık,sahnemizin son hali bu şekildedir.

Sizde bu şekilde dış mekan sahneleri oluşturabilirsiniz.Konu ile alakalı sorularınızı [email protected] üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Quixel Bridge Nedir Ders Dosyalarını İNDİR

Aşağıdaki linklerden dosyaları bilgisayarına indirebilirsin.

İlgili Diğer Dersler


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

ÜCRETSİZ Arayüz Eğitim Seti

3Ds Max kullanmayı hiç mi bilmiyorsun?

Tamamen yeni başlayanlar ve unutmuş olanlar için tasarladığım 3Ds Max ara yüz eğitim setinden ücretsiz olarak faydalanabilirsin.

>