Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularMetarial sorunu ve proxy dosya kaybolması
cdilek asked 6 yıl ago

Merhabalar hocam, oluşturup kütüphaneme kaydettiğim birçok metarial kayboldu. Dikkatimi çeken nokta grup halinde olan objelerin metarialleri gitmiş örn cam malzemesi duruyor fakat çerçevesinde ki metarial görünmüyor. 
Sizin proxy dersinizinden merge ettiğim ağaç araba gibi objeleri bir kaç dosyada kullanabildim. Tekrar aynı kayıtlı dosyayı açtığımda objeler var fakat nokta halinde , render da görünmüyor.Başka dosyaya da alamıyorum böyle bir sorun yaşadınız mı acaba?

4 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Çizim dosyasının yerini değiştirdiyseniz yada proxy dosyalarının yerinin max proxy kaynaklarını bulamamıştır. Noktalara tıklayıp proxy kaynak dosyalarının yerini bilgisayarında seçmen gerekir. Yada max’i kapatıp tekrar açarken sana bu yeri soracaktır. Malzemelerin render alırkendemi gözükmüyor? Yani sadece viewport’damı kayıp?

cdilek answered 6 yıl ago

Render da da görünmüyor viewportta da nokta halinde görünüyor hocam. Başka bir ağaç objesi indirip kullanmaya çalıştım oda olmadı. Render da ağaç yaprakları cıkmıyor viewportta göründüğü halde. 

flashgames130 answered 6 yıl ago

Bende de yapraklar görünmüyordu metarial maplerinin yolunu gösterince düzeldi denersen belki düzelir. 

Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Bu soruyu Atlamaışım.
geç cevap verdiğim için üzgünüm.
Ağaç yaprakları çıkmıyor ise opacity map’i bulamıyordur leaf material.


Faydalı Dersler

>