Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularMalzeme/Material
gk.torun asked 6 yıl ago

Merhaba Can Bey,
Size sormak istediğim bir malzeme konusu. Derslerinizde yer alan kumaş kaplama derslerini izledim ancak sorumun cevabını bulamadım. Geçmişte kumaş kaplamalarını daha gerçekçi bir hale getirmek (bump, disp. vb dışında) amacı ile uzun zamandır kullanmadığımdan ve çok uğraşmama rağmen ismini ve kullanımı hatırlayamadığım Color Correct veya Composite türü renk değişim aracı ile yapıyordum. Dediğim gibi uzun zamandır kullanmadığımdan bir türlü kullanımını hatırlayamıyorum, Örnek vermem gerekirse Kırmızı bir kumaş desenimiz var ancak bu kumaş lifleri arasında farklı renklere sahip lifleri de max ortamında yukarıda da yazdığım gibi color corret veya composite materyali ile veya benzeri bir materyal ile bu farklı renklere sahip (Örn: siyah, beyaz veya dilenen başka bir renk)lifler oluşturabiliyorduk. 
Bu konu hakkında küçük bir ipucu verebilirseniz veya kullanımı hakkında beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Detaylara oldukça takınlı olduğumdan dolayı benim için konu gerçekten çok önemli.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Kullanımı gayet basit bir özellik, diffuse’a atacağımız map’i color correction ile atıp photshop kullanmadan üzerindeki tüm renk ve ışık değişikliklerini yapmamıza yarıyor. Color Corection menüsündeki tüm araçların ne anlama geldiğinin açıklamasını bu linkte bulabilirsin. 
https://knowledge.autodesk.com/support/3ds-max/learn-explore/caas/CloudHelp/cloudhelp/2017/ENU/3DSMax/files/GUID-77E1EA94-76CA-4A66-AD3E-27AED8FB7A8A-htm.html


Faydalı Dersler

>