Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: vRay AydınlatmaInterior Rendering
Serdar asked 7 yıl ago

Can Bey Merhaba, Oncelikle tum video ve yardimlariniz icin tesekkur ederim. Sorunum interior render alirken kamera ayarlarini soylediginiz sekilde manual (100 ISO ve 0.05 ) olarak ayarladigimda disaridaki gunesin gucunu ne kadar artirirsam artirayim icerisi karanlik cikiyor. Iceriye yardimci bir aydinlatma koymadiginiz halde videolarinizdaki kalite gayet basarili. Ayni sonuclari nasil alirim , sorun nerede olabilir. Tesekkurler iyi calismalar.

1 Answers
Can Kuşkon answered 7 yıl ago

Bir iç mekanda sadece doğal aydınlatma kullanacak isek ve bu aydınlatma sayesinde mekanı tamamen aydınlık görmek istiyorsak duration değerini yükseltmemiz gerekir. İcerideki aydınlanma seviyesi bizi tatmim edene kadar duration parametresi yükseltilebilir. Bu paremetre her mekana göre değişiklik gösterecektir. Kameramızı yerleştirdiğimiz iç mekanda nekadar pencere var ise o mekan okadar çok aydınlanır. Özet olarak 50cmX50cm bir tuvalet camından giren ışık ile 200cmX200cm tavandan zemine kadar olan bir salon penceresinden giren ışığın ortama olan aydınlatma katkısı farklı olacaktır.


Faydalı Dersler

>