Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
Sorularbina modelleme
ibrahimavci0690 asked 6 yıl ago

Merhaba
hocam kısa ve öz anlatayım hemen bi duvara arc window açmak istiyorum yani bir boxen yüzeyine dörtgen dışında bir yüzey açmak istiyorum. arcwindow tarzında bir cam modellemek istiyorum ama yüzeye booleon veya rectangel çizip ardından arcwindow da çizerek atachladiğim zaman istediğim sonuca ulaşıyorum ama chamfer attığım zaman bozuluyor neden acaba.

2 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Şimdi duvarı ön görünüşden modelleyecez. İlk olarak bir adet dikdörtgen çiz. Bu duvar, sonra içine 2. Bir dikdörtgen çiz buda pencere. Pencere olarak çizdiğin dikdörtgeni spinline a çevir ve üst 2 vertex’ine fillet ver. Arcwindow’da hazır. Daha sonra içdeki filletlı line’a attach de ve dışdaki duvar ile birleştir. Son olarak extrude diyerek duvar kalınlığını verebilirsin.

ibrahimavci0690 answered 6 yıl ago

Hocam Cok teşşekür ederim birde üzerine chamfer attığımız zaman yüzeyde bi bozukluk oluşuyor sanki ortadan kesilmiş gibi onu nasıl gidereceğiz.


Faydalı Dersler

>