3Ds Max ve Vray ile aldığın render kalitesini arttırmak ister misin?

Render kaliteni mimari modelleme odaklı vray eğitim setlerim ile kısa sürede geliştirebilirsin.

gerçek projeler İle konu anlatımı

İndirilebilir Ders Videoları

Hazır model ve sahne dosyaları

Sınırsız Erişim ve Destek

Aşağıda bulunan 3Ds Max 2018 ve Vray 3.60 ile çektiğim Vray eğitim setlerini, Vray 5.0'ın çıkması ardından güncelliklerini yitirdiklerini düşündüğüm için artık satıştan kaldırdım. Pratik ve kaliteli render almayı öğrenmek için şimdilik corona render eğitim setlerimi değerlendirmenizi tavsiye ederim.


Not: Tüm eğitim setleri paketini satın aldığınız takdirde Vray eğitim setlerine de erişim sağlayabilirsiniz.

Mimarlık öğrencileri için
3Ds Max + Vray Eğitim Setleri
[Online - Anında Erişim]

3Ds Max kullanmayı biraz biliyorsun, iyi-kötü render da alabiliyorsun. Fakat tüm bu çabalarına rağmen render kalitesini bir türlü geliştiremiyorsan bu sayfayı incelemeye devam etmeni tavsiye ederim.

Yıllardır 3Ds Max eğitimleri veriyorum. Bu konuda Youtube üzerinden 100'ü aşkın ücretsiz video yayınladım. Bir çok online kurs hazırladım ve tüm bu süreçlerde daima öğrencilerim ile iletişim içerisinde olarak bu programı nasıl daha etkili öğretebileceğimin yollarını geliştirmeye başladım.

Öncelikle şunu bilmelisin ki 3Ds Max sınırsız kabiliyetleri olan üretimden animasyona kadar onlarca sektöre hizmet verebilecek çok kapsamlı bir programdır. Bu yüzden onu öğrenebilmek için öncelikle hakim olduğun bir alana odaklanman gerekmektedir. 3Ds max'i mimari modelleme amacı ile kullanacaksan mimari modelleme odaklı bir eğitim almanın çok faydası olacaktır.

Benim uzmanlık alanım mimari modellemedir ve verdiğim tüm eğitimler de sadece bu çerçevededir. Gördüğüm kadarı ile mimarlık öğrencilerinin 3Ds Max öğrenmeye çalışırken karşılaştıkları en büyük sorun da bu oluyor. Alakasız eğitim videolarından programı öğrenmeye çalışmak motivasyonu düşürdüğü gibi tüm çabayı da boşa çıkartıyor.

Zaman geçtikçe 3Ds Max öğrenebilmek için nereden nasıl bulunduğu belli olmayan, dilini anlamadığınız, bölük pörçük videolar ile ilerlemek maalesef pek mümkün olamıyor. 

Kaliteli ve Gerçekçi Render almanın
sadece "Render Ayarları" İle mi yapıldığını düşünüyorsun?

3Ds Max ile yegane amacımız daha kaliteli ve gerçekçi renderlar almak öyle değil mi? Fakat gördüğüm kadarı ile bir çok kişi bu işin sadece render ayarlarına girilecek bir kaç hazır parametre sayesinde olduğunu zannediyor.

Eğer bu şekilde bir düşüncen varsa hemen Render ayarları nedir? Hazır render ayarları işe yarar mı? isimli video söyleşimi izlemeni tavsiye ederim.

Ben yaptığım tüm ders içeriklerini daima gerçekçi render'a ulaşma temeli üzerine hazırlıyorum. Eğer gerçekçi render nasıl alınır diye soruyorsan hemen sana bunu basitçe 6 aşamada özetleyebilirim.

Tasarım 01

Modelleme 02

Malzeme ve Renk 03

Işık ve Aydınlatma 04

Kadraj 05

Render 06

Bende tüm eğitim setlerimi bu 6 ana başlık altında sistematik olarak kurgulamaktayım. Gerçekçi render konusunda daha fazla bilgi almak istersen de Gerçekçi Render Nasıl Alınır? başlıklı detaylı yazımı okumanı tavsiye ederim.

yeni bir meslek

3Ds Max ile Mimari Modelleme Öğrenerek
Gerçek Bir Meslek Sahibi Olabilirsin

Bundan 17 sene önce üniversitemin endüstri ürünleri tasarım bölümünden mezun olduğum yıllarda belki bir gün işime yarar diye Max kullanmaya başlamıştım.

O günden beri hiç kesintisiz geçimimi bu işten sağlamaktayım. Uzun süre çeşitli ofislerin çizim ekiplerinde çalıştım ve bir yandan da freelancer olarak hep dışarıya iş yapmayı sürdürdüm. Daha sonra bazı üniversitelerin mimarlık bölümlerinde bu konuda eğitmenlik yapmaya başladım ve zamanla kendi ekibimi de kurarak daha kapsamlı işler almaya başladım. Bugünlerde ise kendi ekibimle birlikte kendime ait bir render ofisim var ve profesyonel render hizmetleri vererek hayatımı sürdürmeye devam etmekteyim.

Bir yandan da Youtube üzerinden 3Ds Max öğrenmek isteyen meraklılara ve bunu bir meslek haline getirmek isteyen mimarlık öğrencilerine türkçe olarak ücretsiz eğitimler yayınlıyorum. Bu şekilde Türkiye'nin her yerinde bu işi öğrenmek isteyen genç mimar ve tasarımcı adaylarına da destek olmaya çalışıyorum.

ek gelir

Kaliteli render hizmetleri vererek kazanç sağlayabilir miyim?

Bana en çok sorulan soru. "Bu işte para var mı?" Cevabımda gayet nettir! Evet, çok şükür senelerdir ailemin geçimini bu iş sayesinde sağlayabiliyorum.

3D render sektörü Türkiyede de hızlı gelişen ve gelecekte çok daha büyüyecek bir sektördür. Sadece Türkiyede değil dünyada da sürekli yükselen bir trendi vardır. Businesswire sitesindeki bu yazıda da inceleyebileceğiniz gibi 2025 yılında sektörün dünya çapında 5,9 Milyar $ civarına bir kapasiteye erişmesi beklenmektedir.

Mimari Modelleme'nin geleceğin yüksek gelir getiren mesleklerinden birisi olacağı apaçık bellidir. Bu konuda kişisel eğitiminize yapacağınız yatırım kendisini misli ile çıkaracaktır.

Belki bir çok şey biliyorsun fakat bir türlü parçaları birleştiremiyorsun!

Kursa gittim fakat pek bir işe yaramadığını düşünüyorum.

Öğrencilerim arasında en sık karşılaştığım problemlerden birsi budur. Bunun sebebi genelde kurslarda verilen yüzeysel eğitimler olmakta. Benim hazırladığım eğitim setleri ise sadece mimari modelleme odaklıdır. Tüm süreç ve örnekler daima piyasadan gelen gerçek bir mimari projeye dayanmaktadır.

Çevremde 3Ds Max öğrenebileceğim bir kurs yok.

Eğitim setlerime anında online olarak istediğiniz zaman, Türkiyenin herhangi bir yerinden ve tüm cihazlarınız ile (Desktop, Tablet, Mobil) erişebilirsiniz.

3Ds Max kursaları çok pahalı.

Sabit kurslar kira öder, tüm eğitmenlerine ücret öder ve benzeri sürüyle masrafları vardır. Bu sebeple masrafı öğrencilerden çıkartman durumundadırlar. Online eğitim setlerinde ise o kadar masrafa gerek olmadığından dolayı ücreti sabit kurslara kıyas kabul etmeyecek düzeyde düşüktür.

Can Kuşkon Kimdir?

Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunuyum. Bilgisayar ortamında 3 boyutlu modelleme, tasarım ve profesyonel stok fotoğrafçılığı alanlarında çalışmaktayım. Profesyonel çalışma hayatıma, 2005 yılında "Ulutaş" firmasında mega yatların iç mekanlarını tasarlayarak başladım. Daha sonra 2010 senesinde kendi şahıs firmamı kurarak tamamen 3 Boyutlu Mimari Modelleme ve Görselleştirme alanına yöneldim.

Seneler içerisinde Tuncay Çavdar başta olmak üzere Türkiye'nin bir çok başarılı mimar ve tasarımcıları ile çalıştım. Toplu konut projelerinden dev ofis bloklarına, tatil köylerinden termal kasabalara kadar Türkiye’de ve Avrupa’da oldukça büyük ve kapsamlı projelerde 3 boyutlu görselleştirme çalışmaları meydana getirdim.

2016 - 2019 seneleri arasında Nişantaşı Üniversitesi iç mimarlık bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışarak 3Ds Max eğitimleri verdim.

Bu aralar kendi ekibim ile render ofisimizde mimari, endüstriyel ürün ve reklam sektörlerine 3 boyutlu görselleştirme alanında çeşitli hizmetler vermekteyiz.

3Ds Max ve Vray kullanarak profesyonel render çalışmalarımı nasıl ortaya çıkarttığımı izle.

Online eğitim setlerimde profesyonel render çalışmalarımı sanki müşteriden gelen bir iş gibi yaklaşarak adım adım nasıl yaptığımı anlatıyorum. Müşterinin göndereceği autocad çiziminden başlayarak en son final render'ın photoshop ile düzenlenmesi aşamasına kadar tüm ayrıntıları sırası ile bilgisayar ekranım üzerinden anlatıyorum.

Bu eğitim yöntemi ile 3Ds Max'in gerekli ayarları ve detaylarını öğreneceğiniz gibi işe biraz daha yukarıdan bakarak sırası ile hangi aşamalardan geçilmesi gerektiğini de tecrübe etmiş oluyorsunuz. Yani mesela daha modelleme aşamasındayken daha sonra uygulayacağımız malzeme ayarlarının gereklerini yerine getiriyor veya kamera açılarını ortam aydınlatmasını ön görerek farklı bir göz ile uygulamanın mantığını kavrayabiliyorsunuz.

Evet, İnternet üzerinden ücretsiz videolar izleyerek 3Ds Max'i öğrenmek mümkün olabilir fakat, oldukça fazla vaktinizi alacaktır. Aradığınız bir özellik için alakasız konular hakkında dersler izlemek, daha sonra bu derslerde öğrendiklerinizi bir araya getirip profesyonel derecede kaliteli renderlar almaya çabalamanın müthiş bir zaman kaybı yarattığının farkındayım.

Araştırma çok önemli tabi ama bazen dilini bile bilmediğimiz tuhaf videoların içerisinde kaybolmak veya tam aradığımı buldum diye düşündüğümüz sırada videonun alakasız olduğunu fark etmek çok sinir bozucu olmuyor mu?

Açıkçası mimari modelleme ile alakalı Türkçe youtube videolarımı da tamamen bu işlerle uğraşan kişilerin bu tip sorununu çözmek için yayınlamaya başlamıştım ve yorumlardan gördüğüm kadarı ile oldukça da etkili olmuş durumda.

Fakat daha sonra başka bir ihtiyaç daha ortaya çıktı. O da projelerin nasıl ortaya çıktığına baştan sona her aşaması ile tanıklık etmek. Tüm gerekli ayarlara ve süreçlere hakim olmak ve render kalitesini profesyonel bir seviyeye çıkartabilmek.

Tüm bu ihtiyaçları giderebilmek için de çok daha kapsamlı ve detaylı video ders serileri olarak 3Ds Max eğitim setleri ortaya çıkmaya başladı.

Sende Yapabilirsin. Nasıl Mı?

3D Max, Vray ve Photoshop kullanarak piyasadan gelen standart bir mimari görselleştirme projesini Modelleme, Malzeme, Aydınlatma, Hazır Objeler, Final Render Ayarları ve Post Prodüksiyon aşamalarını Autocad planından başlayarak, kendi profesyonel çalışmalarımda yaptığım gibi anlatıyorum.

Mimari görselleştirme işi yapmak isteyenler için; Profesyonel çalışmalara nasıl başlanması gerektiğini, genelde ne tip sorunlarla karşılaşıldığını, nasıl çözümler ürettiğimi, bilgisayarımın başında gösteriyorum.

Gerçekçi final sahnesi ve satışa hazır bir render görüntüsü oluşturmak için geçirdiğim tüm aşamaları bir bir gösteriyorum.

Batuhan Yakıcı

Dış Mekan eğitim setinde verdiğiniz pratik modelleme ve her bilgi için çok teşekkür ederim. Sayenizde renderlarım artık daha gerçekçi gözüküyor. Eğitim setiniz sayesinde kendime güvenim geldi ve yaptığım şeyin güzelliğini bir kere daha anladım. Umarım yeni eğitim setleri de çıkartırsınız. Sıkı takipteyim.

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mezunu

Vray'i Can Kuşkon sayesinde öğrendim.

O kadar çok video izledim ki hiçbiri net ve kısa anlatmıyordu. Bu yüzünden eğitim setleri beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Hepsinde ilerlemelerim oldu çünkü eğitimler tek bir şey üzerinden gitmiyor. Hepsi ile ilerlediğiniz için çok eksik bir yanınız kalmıyor. Can Kuşkon anlatım tarzı ile öğrenciyi sıkmıyor. Diğer kişiler gibi uzun bir videoda konuşmasını bilmeyenlerin çektiği videolarla kıyaslamayın çünkü sorunuz neyse onun cevabı birkaç dakika içinde alıyorsunuz. İyi ki eğitim setleriniz var çünkü 3D max kursları ya çok yetersiz ya da çok pahalı hem uygun hemde ciddi anlamda kaliteli öğrenim sunuyorsunuz ben herkese sizi öneriyorum. Çok teşekkür ederim emekleriniz için. Sade, net ve amacına uygun kısalıkta içeriğiniz için çok sağ olun.

Gül Sarıkaya - İç Mimar

Eğitim setleri beni her yönüyle geliştirdi

En çok eksik gördüğüm yanım render ayarları, malzeme atama, aydınlatma ve bazı modelleme konularıydı. Hiç bilmediğim Max komutları ve ayarlarıyla tanıştım. Render ayarlarında, aydınlatma ve malzemede beni çokça geliştirdi. Eğitim setini alırken tereddüt ettim doğrusu ama izlemeye başladığım andan itibaren içerik olarak çok akıcı bilgilendirici ilerledi. Açıkçası beklentimin üzerindeydi. En beğendiğim tarafı ise düzenli adım adım hiç karıştırmadan ilerliyor olması ve çizerken kafamda soru işareti bırakmamasıydı. Eğitim setini almak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır çoğu yerde bulamayacağımız bilgiler mevcut ben tüm setleri aldım ve oldukça memnun kaldım.

Mine Birgül - İç mimar

Harika bir serüvendi

Benim en büyük eksikliğim gerçekçi malzemeler ve dokularla render alamamaktı. Eğitim setleri sonucunda render kalitem kesinlikle arttı. Bu alanda Can Kuşkon'un eğitimlerinin devamını da mutlaka dinlemek isterim. Bu süreç devam etsin isterim.

Aslıhan canavar - mimar


3Ds Max + Vray İç - Dış Mekan Modelleme ve Görselleştirme Online Eğitim Setleri

01.

İç Mekan Mutfak Modelleme ve Görselleştirme Eğitim Seti

 • Yeni başlayanlar için
 • 3Ds Max 2017 + Vray 3.60 + Photoshop
 • 5 Genel, 5 Detay Toplam 10 Adet Final Render

35 Ders

3,5 Saatin Üzerinde Video İçerik

02.

İç Mekan Banyo Modelleme ve Görselleştirme Eğitim Seti

 • Ustalaşmak isteyenler için
 • 3Ds Max 2018 + Vray 3.6 + Photoshop
 • 6 Genel, 6 Detay Toplam 12 Adet Final Render

45 Ders

7 Saatin Üzerinde Video İçerik

03.

Dış Mekan Bina Modelleme ve Görselleştirme Eğitim Seti

 • İleri düzeyde uzmanlaşmak isteyenler için
 • 3Ds Max 2018 + Vray 3.6 + Photoshop
 • 17 Gündüz, 17 Gece Toplam 34 Adet Final Render

94 Ders

13 Saatin Üzerinde Video İçerik

Yeni başlayan Mimarlık öğrencileri için İç Mekan Mutfak Modelleme ve Görselleştirme Eğitim Seti

Biraz modelleme biliyorsun fakat gerçekçi render almakta sorun mu yaşıyorsun?

Mutfak görselleştirme eğitim setinde bir mutfağı, sanki müşteriden bana gelmiş bir iş gibi baştan sona, tüm detayları ile, final sahnesine kadar, adım adım anlatıyorum.

Kamera Ayarları

Kamera yerleşiminin ve physical kamera ayalarının final render üzerindeki çarpıcı etkilerini deneyimliyoruz.

Sahici Işık ve Atmosfer

Spot, avize ve gizli aydınlatmalar ile birlikte doğal ışık kombinasyonu kullanarak gerçekçi bir iç mekan atmosferi yaratıyoruz.

Gerçekçi Malzeme

İç Mekanlarda sıklıkla kullanılan malzemeleri fotorealistik detayları ile sıfırdan oluşturuyoruz.

Neden İç Mekan Mutfak Sahnesi Anlatıyorum?

Çünkü mutfak sahneleri, modelleme ve görselleştirme anlatabilmek için neredeyse tüm detayları içermektedir. Ayrıca iç mekan görselleştirme çalışmaları içerisinde malzeme ve ışık çeşitliliği bakımından en zorlayıcı mekanlardan biridir.

Mutfak sahnesinde bir dizi karmaşık dolap, çekmece, raf kombinasyonunu patik ve hızlı bir şekilde modellemeyi gösteriyorum. Burada gördüğün yöntemler ile karşılaştığın tüm benzer mobilyaları sahne boyutunu şişirmeden yapabilirsin. Zeminde ve tezgahlarda bulunan parlak yüzeyli malzemeleri nasıl çekici oluşturduğumu görebilirsin. 

Aşağıda eğitim setinde alınan render görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Modelleme

Autocad dosyasından başlayarak hızlı ve pratik bir şekilde sahne dosyasını gereksiz yere büyütmeden optimum bir model hazırlamayı anlatıyorum.

Malzemelendirme

Ders sahnesinde kullandığım tüm mutfak malzemelerinin fotorealistik detayları ile tek tek oluşturmayı gösteriyorum. Bu sayede her türlü iç mekan projesinde mermer, lake, metal, tavan sıvası, duvar boyası, pencere camı gibi malzemeleri oluşturarak parlaklık ve yansıma gibi ayarlarına hakim olacaksınız.

Aydınlatma

Her türlü iç mekan sahnelerinde genellikle kullanılan spot, avize, gizli aydınlatma ve pencereden giren doğal ışık ile gerçekçi bir atmosfer yaratmayı gösteriyorum. vRay Sun, vRay Sapphire Light, IES Light ve vRay Plane Light kullanımlarını örnekler ile anlatıyorum.

Render

Bir fotoğrafçı gözüyle kamera yerleşimini, final render için kadraj oluşturmayı anlatıyorum. Alan derinliği ile vRay Phisical Cameranın kullanım özelliklerini gösteriyorum.

post-prodüksiyon

Bir adet genel kamera bir adette detay kamera olmak üzere 2 render'ın photoshop post-prodüksiyon ayarlarının nasıl yapıldığını gösteriyorum.

Ders listesi

Mutfak görselleştirme eğitim setinin iç yapısını ders listesi ile ders sürelerini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İç mekanda ustalaşmak isteyenler için
Banyo Modelleme ve Görselleştirme Eğitim Seti

İç Mimarlık öğrencileri için baştan sona, bir Banyo sahnesi üzerinden, adım adım anlattığım, profesyonel mimari modelleme ve iç mekan gerçekçi render alma eğitim seti.

Banyo görselleştirme eğitim setinde bir banyo çizimini, sanki müşteriden bana gelmiş bir iş gibi baştan sona, tüm detayları ile konsept çalışmasından final sahnesine ve element render ile photoshop düzenlemesine kadar adım adım anlatıyorum.

DETAYLARDA KAYBOLMAyın

3Ds Max ve Vray kullanarak profesyonel bir render çalışmasını baştan sona nasıl ortaya çıkarttığımı kendi bilgisayarımın ekranından anlatıyorum. Bunu yaparken 3Ds Max'in karmaşık ayarlarında boğmadan sadece mimari modelleme için gerekli olan komut ve ayarları anlatarak kullanıyorum.

RENDER GERÇEKÇİLİĞİNİzi ARTTIRın

Eğitim setini izleyerek uyguladıktan sonra standart render kalitende olağan üstü değişiklikler oluşacağını fark edeceksin. Modelleme sürecinden malzemesine, aydınlatmasına kadar her aşamayı yeterli detayda doğru sırada uygulayarak gerçekçi render almanın temel mantığını kavramış olacaksın.

BİR MESLEK SAHİBİ DAHA OLun

Şu aralar öğrenci bile olsan gelecekte talebi kat ve kat artacak bir sektörde profesyonel uygulamalar yapabilecek düzeyde bir meslek sahibi olmuş olacaksın.

İç Mekan Görselleştirme eğitimlerini neden banyo ve mutfak sahneleri üzerinden anlatıyorum?

Çünkü banyo ve mutfak sahneleri, modelleme ve görselleştirme anlatabilmek için neredeyse tüm önemli detayları içermektedirler. Bolca parlak malzeme, cam, ayna, fayans gibi üzerine doğru yansıma alması gereken karşılıklı objeler mevcuttur.

Banyo veya mutfak gibi mekanlarda karşılaşacağınız parlak yüzeylerin uyumu ile bunların aydınlatmadan alacağı etkileri yorumlamayı öğrendiğiniz zaman bu bilgiyi daha sonra karşılaşacağınız tüm iç mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yani bu tip mekanlardaki doğru ayarlamaları ve yorumlamayı tecrübe ettikten sonra, yatak odası, salon gibi mekanları da hiç zorlanmadan meydana getirebileceksiniz.

Aşağıda eğitim setinde alınan render görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Konsept Oluşturma

Eğitim setinde çizime başlamadan önce bir konsept ve sunum paftası oluşturuyoruz. Çizimin devamında bunu referans alarak tüm projeyi bu sunum dokümanına göre işliyoruz. Paftayı buradan inceleyebilirsiniz.

Modelleme

Zemin, duvar, banyo dolapları, ayna, batarya, seperatör, kapı, duşakabin, pencere, radyatör, sarkıt aydınlatmalar, tavan ve çerçeveleri hazır model kullanmadan sıfırdan modelliyoruz.

Malzemelendirme

Mermer, pirinç, buzlu ve füme cam, lake, seramik, ayna, tavan, duvar kağıdı, tuvalet kağıdı, tablolar, mum, sabun, diğer metal ve ışık malzemelerini tüm detayları ile oluşturuyoruz.

Aydınlatma

Doğal aydınlatma, sarkıt aydınlatma, tavan gizli aydınlatma, tavan ve nişdeki spotlar, aynanın gizli aydınlatması, mum ve banyo dolabının ışık kaynaklarını en uygun ayarları ile yerleştiriyoruz.

RENDER AYARLARI

6 adet genel 6 adet detay kameranın yerleştirilmesi ile final render için kadraj oluşturmayı, batch render ve render elements ayarları ile phyisical cameranın kullanım özelliklerini öğreniyoruz.

PHOTSHOP DÜZENLEME

Render elementlerinden Denoiser, ExtraTex_Map, RawDiffuseFilter, RawLighting, RawReflection, RawRefraction, RawShadow, RenderID ve Z-Depth kullanarak yüksek kalite gerçekçiliği yakalıyoruz

Ders listesi

Banyo görselleştirme eğitim setinin iç yapısını ders listesi ile ders sürelerini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Dış mekan ile uzmanlaşmak isteyenler için
Dış Mekan Bina Modelleme ve Görselleştirme Eğitim Seti

İç Mimarlık öğrencileri için dış mekan sahnesinde kompleks bir yapıyı, modelleme pratikleri ile birlikte malzeme çeşitliği, peyzaj ögeleri, gece render çalışması ve detaylı photoshop post prodüksiyonuna kadar anlatıyorum.

Dış Mekan modelleme ve görselleştirme eğitim setinde mevcut piyasadan gelen bir mimari dış mekan projesini alarak modelleme aşamasından en son render aşamasına kadar her ayrıntısını ile adım adım anlatıyorum.

7 farklı modül

Dış Mekan Modelleme İle İlgili Tüm Detayları
Adım Adım Öğretiyorum

Bu kadar kapsamlı bir eğitim setini kolay takip edebilmen için 7 farklı modüle böldüm ve her modül içerisinde uyguladığım tüm aşamaları ayrı ayrı toplam süresi 13 saatin üzerinde 94 ayrı derse bölerek anlattım.

1

Modelleme Modülü


Autocad dosyasından başlayarak tüm bina'nın ve çevre öğelerini, gerçekçi render elde edebilmek için uygun ve doğru biçimde adım adım nasıl modellendiğini anlatıyorum. 

Toplam 33 Ders ile 4 saat 30 Dk. video anlatım.  

2

Aydınlatma ve Malzeme Modülü


Dış mekan aydınlatma ayarları ile birlikte Modellemesi bitmiş olan projenin tüm cephe ve çevre elemanlarının malzemelerinin nasıl hazırlandığını tek tek ayrıntıları ile gösteriyorum. 

Toplam 23 Ders ile 2 saatlik video anlatım.  

3

Forest Pack
Peyzaj Modülü


Peyzaj uygulamalarını Forest Pack plugin'ini kullanarak anlatıyorum. Bu sayede bilgisayarı yormadan çok daha hızlı bir şekilde gerçekçi ve profesyonel peyzaj sonuçlarının nasıl oluşturulduğunu gösteriyorum. 

Toplam 11 Ders ile 1 saat 30 Dk. video anlatım.  

Not: Bu modülü uygulamak için 3ds max programına forest pack plugin'ini yüklemiş olmanız gerekmektedir.

4

Proje Aksesuarlarının Konulması Modülü


Dış mekan projelerinde kullanılabilecek 50'yi aşkın hazır model dosyasını paylaşarak, her birinin sahneye eklenmesini ve hangi değişikliklerin nasıl yapılması gerektiğini tek tek anlatarak proje sahnesinde nasıl bütünlük sağlandığını anlatıyorum. 

Toplam 7 Ders ile 1 saat 20 Dk. video anlatım.  

5

Kamera Açıları Modülü


Profesyonel dış mekan çalışmalarında uygulanması gereken kamera açılarının mantığını ve projeye göre düşünce tarzımı ekranım başında 17 farklı açı üzerinden gösteriyorum.

Toplam 6 Ders ile 1 saat 20 Dk. video anlatım.  

6

Gece Atmosferi Modülü


Projede oluşturduğumuz sahneyi gece atmosferine çevirerek tüm aydınlatma detaylarını işleyerek önceden ayarladığım tüm kamera açılarından nasıl gece render'ı alındığını gösteriyorum.

Toplam 10 Ders ile 1 saatlik video anlatım.  

7

Photoshop Post Prodüksiyon Modülü


Projenin render aşamasını tamamladıktan sonra Post Prodüksiyon için photoshop çalışmalarının nasıl yapıldığını detayları ile birlikte anlatıyorum.

Toplam 4 Ders ile 1 saat 30 Dk. video anlatım.  

Not: Bu modülü uygulamak için Photoshop programını bilgisayarınıza yüklemiş olmanız gerekmektedir.

Dış mekan görselleştirme eğitim setinin iç yapısını ve ders listesi ile ders sürelerini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Aşağıdan da eğitim setinde alınan render görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Bu Eğitim Setleri Senin İçin Uygun Mu?

3Ds Max Eğitim setlerimi herkes için uygun olması tabiki mümkün değil, dolayısı ile aşağıda ki kriterleri gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Kimler için uygun

 • Daha önce 3Ds Max programını kullanmış, komutlara ve biraz modelleme bilgisine hakim olanlar.
 • Modelleme'nin yanısıra kendini, aydınlatma ayarları ile gerçekçi malzemeler yaratarak, kaliteli render alma konusunda geliştirmek isteyenler.
 • Gerçekçi render almanın sadece video izleyerek değil, ancak sabır ve bol bol çalışma ile gelişebileceğinin bilincinde olanlar. 
 • Mimari plan okumaya ve mimari terimlere biraz da olsun hakim olanlar.

Kimler için uygun değil

 • 3Ds Max üzerinde sıfır olanlar yani hiç bilmeyenler. Bu kişiler öncelikle yeni başlayanalar için ücretsiz arayüz eğitim setime göz atabilirler.
 • Kolay yoldan birebir taklit ederek kaliteli render alabileceğini düşünenler. (Gelişmek için mutlaka özgün çalışmalar da yapmalısınız.)
 • Bu eğitim setini satın alarak hızlıca para kazanabileceğini düşünenler.
 • Gerçekçi render ayarlarının sadece belirli bir dizi rakam veya parametreden oluştuğunu düşünenler.  

Online Eğitim Seti Nedir? Neler Dahil?

Online eğitim seti, tüm cihazlardan istediğiniz erişim sağlayabildiğiniz, gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirebildiğiniz bir video ders serisidir. Eğitim setlerinin iç yapısını ve ücretsiz eğitim setlerini buradan görüntüleyebilirsiniz.

Tüm Derslerin İndirilebilir Video Dosyaları

Video anlatımlı dersleri ister online izle, ister bilgisayarına indir.

Tüm Hazır Modeller

Farklı projelerde de kullanabileceğiniz hazır modeller, ve projenin final sahne dosyası.

Sınırsız Erişim ve Destek

Eğitim setine ömür boyu sınırsız erişim ve e-posta yolu ile sınırsız destek.

01

Eğitim setini satın aldıktan sona egitim.kuskon.com adresi üzerinden e-posta adresiniz ve şifreniz ile birlikte giriş yaparak dilediğiniz yerden limitsiz erişim sağlayabilirsiniz.

02

Kendi e-posta adresiniz ve şifreniz ile birlikte giriş yaptığınızda eğitim setleri sayfası ve menüsünde satın aldığınız tüm eğitim setleri size görünür olacaktır.

03

Giriş yaptıktan sonra eğitim setinin ders dosyaları bölümünden eğitim seti ile ilgili paylaştığım tüm hazır modelleri, map ve texture dosyalarını, final sahne dosyasını, derslerin video dosyalarını, final renderları ayrı ayrı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

04

Eğitim setlerini masaüstü, tablet ve mobil cihazlarda görüntüleyebilirsiniz. Mesela bir yandan tablet veya telefonunuz ile videoları izlerken bir yandan da kendi bilgisayarınızda çizim yaparak kullanabilirsiniz.

05

Sorularınızı da [email protected] mail adresine yazarak sorabilirsiniz. Eğitim setini satın alanların sorularını daima öncelikli olarak cevaplamaktayım.

Öğrencilerimiz Ne Diyor?

Gülay Pembe - Mimar

Eğitim setlerinden önce gerçekçi materyal bulmakta oldukça zorlanıyordum ve bulduğumda da nasıl uygulayacağımı bilmiyordum. Eğitim videoları çok açıklayıcıydı ve anlatım çok netti. Render sonuçlarımdan oldukça memnunum. Henüz eksiklerim var ama eğitim videolarını bitirdiğimde kalmayacağına eminim... Malzemelendirme ve Render kısmında oldukça ilerleme gösterdim. Eğitim setlerinin içeriği bence çok yeterli. Her yerde bulamayacağımız hazır modellerin olması da çok hoşuma gitti.

Gökhan Gökbeyoğlu - Mutfak Tasarımcısı

Benim en çok eksik olduğum konu daha hızlı ve pratik modelleme yapmak için 3Ds Max arayüzünden neler yapılması gerektiğiydi. Bu konu beni çok zorluyordu. Hatta 3Ds max bana çok karlık geliyordu. Aslında evet modelleme yapıyordum. Ama malzeme atama, aydınlatma, kamera yerleştirme, render bu konularda sizin eğitimlerinizi almadan önce YouTube da yer alan dersleriniz beni motive etti. Karışık gibi görünen program aslında mimari yaklaşımınız sayesinde bana daha verimli geldi. Modellemeyi yapıp malzemelerin birbiri ile uyumunu görmek beni heyecanlandırdı ve programı öğrenme isteğim arttırdı. Eğitim setleriniz yeni aldım. Daha render kısmına geçmedim. Ama eğitimleri almadan önce yaptığım denemeler iyileşince daha iyi öğrenmek adına eğitim setlerinizi aldım.

İlker Nedim Çakar - Mimar

Eğitim setlerini almadan önce modelleme, vray kamera ayarları, ışık ve en çokta post production ayarlarında zorlanıyordum. Eğitim setlerindeki derslerin kısa ve gösterilen konuların pratik bir şekilde anlatılması en çok hoşuma giden tarafıydı. Render kalitemde istediğim düzeyde arttı.

Online Eğitim Sertifikası

Eğitim sonucunda eğitimi tamamladığınız ve bu işte yetkin olduğunuza dair bir sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Sertifika örneği ve nasıl alıp kullanacağınız hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

vray RENDER
iç mekan mutfak
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETİ
 • 3Ds Max 2017 + Vray 3.60 + Photoshop
 • 35 Adet indirilebilir video ders
 • 3,5 Saatin üzerinde video içerik
 • 5 genel, 5 detay toplam 10 adet final render
 • Mutfak projesindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim

SATIŞTAN KALDIRILDI

vray RENDER
iç mekan banyo
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETİ
 • 3Ds Max 2018 + Vray 3.60 + Photoshop
 • 45 Adet indirilebilir video ders
 • 7 saatin üzerinde video içerik
 • 6 genel, 6 detay toplam 12 adet final render
 • Banyo projesindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim

SATIŞTAN KALDIRILDI

vray RENDER
Dış mekan bina
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETİ
 • 3Ds Max 2017 + Vray 3.60 + Photoshop
 • 7 Modül içinde toplam 94 Adet indirilebilir video ders
 • 11 Saatin üzerinde video içerik
 • 17 genel, 17 detay toplam 34 adet final render
 • Bina projesindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim

SATIŞTAN KALDIRILDI

corona RENDER
iç mekan salon
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETİ

480

 TL

 • 3Ds Max 2020 + Corona 4.0
 • 50 Adet indirilebilir video ders
 • 5 Saatin üzerinde video içerik
 • 10 genel, 10 detay toplam 20 adet final render
 • Salon projesindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim
corona RENDER
İç ve dış MEKAN
+ Fuar Standı tasarımı
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETlerİ

1.380 TL

900

 TL

%35 İndirim

 • 3Ds Max 2020 + Corona 4.0
 • 3 Adet eğitim seti
 •  104 Adet indirilebilir video ders
 • 12,5 Saatin üzerinde video içerik
 • 15 genel, 13 detay toplam 28 adet final render
 • Salon, villa ve fuar projelerindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim
corona RENDER
Dış Mekan villa
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETİ

600

 TL

 • 3Ds Max 2020 + Corona 4.0
 • 37 Adet indirilebilir video ders
 • 5 Saatin üzerinde video içerik
 • 3 genel, 3 detay toplam 6 adet final render
 • Villa projesindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim
corona +vray RENDER
Tüm İç ve dış MEKAN
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETlerİ

2.500 TL

1.250

 TL

%50 İndirim

 • 6 Adet Eğitim Seti
 • 278 Adet indirilebilir video ders
 • 33,5 Saatin üzerinde video içerik
 • 43 genel, 41 detay toplam 84 adet final render
 • Salon, mutfak, banyo, villa, bina ve fuar standı projelerindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim
 • Taksitli Ödeme Seçenekleri
 • Güvenli Ödeme
 • Sınırsız Online Destek
 • Online Sertifika imkanı
 • Eğitim seti fiyatına KDV bedeli dahildir, satın alma işleminden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Banka havalesi/EFT aracılığıyla ödeme yapmak isterseniz Banka bilgileri için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

%100 Memnuniyet Garantisi

MEMNUNİYET
100% 
GARANTİSİ

Size asla işinize yaramayacak bir ürünü satmak istemem. Eğitim setini satın aldıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız, video ve ders dosyalarını indirmediğiniz takdirde 1 hafta içinde eposta ile haber vererek ödediğiniz ücreti iade de alabilirsin.

Sistemli bir eğitim İle render kalitende muazzam farklar yaratabilirsin!

3Ds Max ile mimari modelleme öğrenmeye çalışmak, belirli bir kaliteyi tutturmak oldukça sancılı ve sıkıntı verici bir süreç olabiliyor. Üniversitelerin mimarlık bölümlerinde verilen eğitimler bu yönden çok zayıf kalmakta. Dışarıdan alınan kurslarda da mimarlık konusuna hakim olmayan eğitmenlerden dolayı tatmin edici olmuyor.

Halbuki süreç o kadar da karmaşık değil. Bir sistem dahilinde tamamen ve mimari modellemeye odaklı bir düzen ile bunu başarman mümkün. Gerçekçi ve kaliteli render almanın render tuşuna basmak ile alakası yoktur. Süreç ilk aşamasından son dokunuşuna kadar bir bütündür.

Eğitim setlerimdeki amacım kendini geliştirmek isteyenlere bu bütünü göstermek. Tüm çizim sürecine hakim olduğunuz ve sonuçları nelerin etkilediğini farkına vardıkça nerede eksik olduğunuzu ve ne yapmanız gerektiğini anlayacaksınız. Kendi bilgisayarınızda uygulama yaptıkça işin mantığını oturtmaya ve ileride çizeceğiniz her projede rahat etmeye başlayacaksınız.

Referanslar

Post prodüksiyon konusunda gelişme beklentilerim vardı.

Render Kalitesini arttırmak ve Post prodüksiyon yapmayı kendimde eksik görüyordum. Henüz izleyip bitiremedim ama yine de post prodüksiyon konusunda istediğim gibi ilerleme kaydedebildim. Derslerin çok uzun değil, dolayısıyla sıkılmadan izlenebiliyor. Render kalitemde de gelişme oldu.

Cüneyt yetkin - mimar

Programın detaylarını öğrenmek istiyordum.

Benim kendimde en çok eksik gördüğüm durum programın detaylarını bilmemekti. En büyük beklentim de tek bir model üzerinden öğrendiklerimi başka çizimlerde gösterebilmekti. Özellikle render konusunda ve kamera konusunda gelişmek istiyordum. Eğitim setleri beklentilerimi karşıladı. Sizden ricam ileriki eğitimlerde cafe ya da ofis gibi çalışma ortamlarını da işlerseniz çok güzel olur.

melek akpınar - iç mimar

Çok olumlu sonuçlar aldım.

Eğitim setleri vray kaplamalar ve kaliteli render almada çok işime yaradı. Çok olumlu sonuçlar aldım. Çok teşekkür ederim. Çalışmalarınızın devamını dilerim. ALLAH'a emanet olun

uğur ok - keresteci

Sık Sorulan Sorular

Neden web siteniz üzerinde bir çok şey ücretsiz olarak sunulurken bu eğitim setlerine ücret ödemem gerekiyor?

Bugün neredeyse tüm bilgileri internetten ücretsiz edinebiliyoruz. Ama bunun bazı dezavantajları olmakta. Genellikle youtube'da veya google'da ilginç bir eğitim görüp peşine düşüyoruz. Bu şekilde elbette yeni şeyler öğreniyoruz ama bu yeni bilginin kendi ihtiyaçlarımıza göre nasıl kullanıldığını bulmak oldukça zor oluyor.  Bir işi öğrenmek için harcayacağınız zaman ancak bir sistem dahilindeyse kazanca dönüşebilir.

Bu yeni başlayanlar için yaygın bir tuzak gibi, insanların %90'ı herhangi bir ilerleme kaydetmediklerini bile fark edemiyor. Bu bilgi ücretsiz gibi görünse de aslında size vakit kaybı olarak yansıdığı için bazen ücretten bile daha büyük bir kayıp yaratmakta. Yani Zaman.

Böyle bir sistemi hazırlamakta oldukça zaman ve emek alan bir süreçtir. Bu eğitim setinin bedeli 17 senelik tecrübem ile birlikte yarattığım bu sistematik anlatım tarzıdır.

Eğitim setlerinin içeriğinde tam olarak hangi dersler var?

Aşağıdaki linkten tüm eğitim setlerinin iç yapılarını, ders listeleri ile ders sürelerini canlı olarak inceleyebilirsiniz.

Eğitim setlerini satın alırsam hangi 3D modellere sahip olacağım?

Mutfak Eğitim Setinde Kullanılan Hazır Modeller


Askılı Mutfak Araçları
Aspiratör
Bardaklar
Batarya
Bitkiler
Buzdolabı
Ekmek kızartıcı
Evye
Fırın
Kahve Makinası
Kapı Kolu
Kavanoz

Kitaplar
Masa
Ocak
Portakallar
Saat
Sandalye
Sarkıt Aydınlatma
Su Kaynatıcı
Tabaklar
Tencere
Tezgah Üstü Servis Seti
Vazo

Banyo Eğitim Setinde Kullanılan Hazır Modeller


Banyo Havalandırma
Duş Seti
Elektrik Anahtarı
Klozet ve Çevre Ürünleri

Lavabo Dolabı Aksesuarları
Lavabo
Niş Aksesuarları

Dış Mekan Eğitim Setinde Kullanılan Hazır Modeller


5 adet Araba
5 adet Ağaç
Bahçe Aydınlatma
Bahçe Dekoratif Ağaç
Bahçe Duvarı Bitki
2 adet Bahçe İçi Renkli Ağaç
3 adet Balkon Mobilya
3 adet Balkon Saksı
Bank
Basket Topu
2 adet Bina Giriş Bitki
Bina Giriş Koltuk
Düzensiz Ot
3 adet Dış Bitki
Dış Sehpa
Dış Tekli Koltuk
Dış Çiftli Koltuk

Havuz Bitki Duvarı

Havuz Merdiven
Kaldırım Ağaç
Kaldırım Babası
Kasis
2 adet Küçük Ağaç
Logar Kapağı
Posta Kutuları
Pota
Sehpa
Sokak Lambası
Tabela
5 adet Çakıl Ot
Çardak Saksı
Çocuk Parkı
Çöp Bank
Şemsiye
Şezlong

Online videolar çalışmaz ise veya bu siteye erişemezsem ne olacak?

Online tabanlı sistemlerde daima aksamalar veya bağlantı problemleri doğabilir. Bu tip bir durumda [email protected] adresine mail yolu ile ulaşarak kısa sürede destek alabilirsiniz.

Videolara ulaşmak için daima yedek linklerimiz mevcuttur. Eğitim setinin içerisinde teknik konularla alakalı whatsapp üzerinden direkt soru sorabileceğiniz arkadaşımızın telefon numarasını göreceksiniz.

Eğitimlerden sonra sertifika alma imkanı var mı?

Evet, eğitim sonucunda eğitimi tamamladığınız ve bu işte yetkin olduğunuza dair bir sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Bu konu ile ilgili sertifika örneği ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim seti sonunda bir sonuç alabilecek miyim?

İnternette veya eğitim kurumlarında bir çok 3Ds Max kursu mevcut. Burada önemli olan size eğitim verecek olan eğitmenin yaklaşımı ve tarzıdır. Asla her eğitmen ve onun eğitimi herkese göre olamaz. Dolayısı ile eğitimi almadan önce yaptığım tüm ücretsiz Youtube derslerini ve ücretsiz eğitim setlerini incelemenizi tavsiye ederim.

O eğitimlerden bir sonuç alabildiğinizi düşünüyorsanız bu kapsamlı eğitim setlerinde de mutlaka kendinize göre bir sonuç alırsınız. Aslında her şey sizin bu işe ne kadar ilgi ve çaba verdiğiniz ile doğru orantılıdır.

İnternetten eğitim setleri ile bir şeyler öğrenebilmem gerçekten mümkün mü?

Günümüzde dijital tabanlı profesyonel beceriler ancak ve ancak internetten geliştirilebilir. Bunun başka bir yolunu düşünemiyorum. Artık online olabilenler ile olamayanlar arasında çok büyük bir fark oluşmakta.

Dolayısı ile evet internetten eğitim çağında yaşıyoruz. Benimde en büyük amacım bilgilerimi Türkiye'deki büyük şehirler dışında da yaşan insanlara ulaştırmak ve onlara da bu fırsattan yararlanma imkanı yaratmaktır.

Can Kuşkon gerçekten bu işte uzman mı?

17 seneyi aşkın bir süredir bu işi profesyonel olarak yapmaktayım. Aynı zamanda Üniversitelerde bu ve benzer konularda eğitim görevlisi olarak çalışmaktayım. Youtube üzerinden mevcut eğitimlerimi ve port folyomu incelemeniz durumunda uzmanlığım hakkında net bir fikriniz olacağından şüphem yok.

Bu işin arkasında sadece bir kişi mi var?

Bütün eğitim içeriklerimi ve videolarımı kendim hazırlamaktayım. Ayrıca tüm sorulara bizzat cevap vermekteyim. Fakat Web sitesi ve online eğitim'in teknik konularında tabii ekibimden destekte almaktayım. Ekibim hakkında daha fazla bilgi almak için hakkımızda sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda, tüm sorularınızı [email protected] mail adresine yazarak cevap alabilirsiniz.

Mimari modelleme öğrenmek için değerli zamanınızı boşa harcamayın.

Dağınık Youtube videoları arasında vakit kaybederek bocalamaktansa sistemli bir eğitime yatırım yaparak zaman kazanabilirsin. Hem mesleki kariyerine hem de kişisel kabiliyetlerine bir yenisini daha ekleyebilirsin.

© 2024 Can Kuşkon. Tüm Hakları Saklıdır. - Mesafeli Satış Sözleşmesi

>