Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularTaşıma Problemi
ahinur.betul asked 6 yıl ago

Merhaba Can Bey.
Bina modelleme derslerine başladım. Autocadden kat planlarını aktarırken, normal kat planında  iki pencere birbirleriyle bağlantılı gibi, birini taşırken diğeri kayıyor. Sebebini anlayamadım.
https://prnt.sc/id2oui
Bir de bu dwg çizimlerini, sistematik bir şekilde yerleştirme işini autocadden yapıp sonra toplu import etmemiz de aynı kapıya çıkar mı, yoksa max üzerinden yapmamızın bize faydası var mı?
Şimdiden teşekkürler.

2 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Merhaba,
Geç yanıt verdiğim için üzgünüm.
3d Max dersleri verdiğimiz için tüm işi max üzerinden halletmeyi gösterdim. Aynısını autocad’den de yapabilirsin ama kesit ve görünüşleri rotate edip yerleştirmek autocad de daha zor olacaktır.
2 pencerenin birbirileri ile bağlantılı olması autocad DWG dosyası ile ilgili bir sıkıntıdan olabilir. Bu arada autocad planındaki pencereleri taşımana gerek yok ki.

ahinur.betul answered 6 yıl ago

Cevabınız için teşekkür ederim.
 Pencereleri ayrıyeten taşımıyordum, kat planlarını yan yana yerleştirirken vermişti hatayı. Dediğiniz gibi birbirleriyle bağlantılı olmalarından kaynaklanıyormuş.
İyi günler diliyorum.


Faydalı Dersler

>