Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
Sorularrender
ejderin65 asked 6 yıl ago

hocam merhabalar ben yeni ilk renderımı aldım biraz modelleme bir ışık birazda kaplama öğrendim bir fotoğrafa bakarak 4 5 günde hiç hazır obje kullanmadan modeleyip renderı aldım sizin mutfak setinize geçicem biraz antıramanlı geçmek istiyorum sizin mutfakla setinizle  ilgili görüşlerinize katılıyorum.eksiklerim çok elbette bu aldığım  render konusundaki görüşünüz nelerdir.  render ayarlarım zayızf malesef render kalitesiz oluyor diye yüksek pikselde render alyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz.
https://prnt.sc/kcbyzb

1 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Merhaba,
Render görüntünü inceledim. Sadece fotoğrafa bakarak çıkardıysan modelleme açısında iyi bir aşama kaydetmişsin demektir. Fakat arka duvardaki texture’da bariz bir probem var. Bir de bu tip duvar textureları ile gerçekçi görüntü yakalman zor. Çünkü gerçek hayatta da böyle bir duvar olması pek mantıksız olur öyle değil mi. 
Sana tavsiyem Hiç hazır model kullanmada bu tip sahnelerle uğraşma! Boşuna vakit kaybedersin. Mimari görselleştirme işini profesyonel yapanlar yataktı örtüydü, yastıktı böyle modellemelerle uğraşmazlar. Bunları hazır kullanıp bütündeki gerçekçiliğe bakmak lazım. Ve mutlaka bir plan üzerinden çalışmalısın. Sana piyasadan gelecek işler planla gelecektir fotoğraf ile değil. Dediğim gibi saba tavsiyem bu işte gelişmek istiyorsan bunlarla vakit kaybetme.
Mutfak modelleme eğitim setini kullanırsan profesyonel bir mimari modelleme sürecinin baştan sona nasıl geliştiğini adım adım takip edeceksin. Elinde autocad dosyanda olacak hazır modellerinde olacak. Tüm bunlar ile pratik bir şekilde işin nasıl ortaya koyulduğunu göreceksin ve gördüğüm kadarı bu aşamada sana oldukça vakit kazandıracaktır. Değerli vaktini verimli kullanmalısın. 


Faydalı Dersler

>