Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: ModellemePANJUR MATERYALİ YAPIMI
VELİCAN asked 6 yıl ago

Abi merhaba benim size bir sorum olcaktı. Ben max e yeni başladım ve amatör bir şekilde çizim yapıyorum. Ve benden bir panjur materyali bulmam istendi ama heryeri aradım taradım bir türlü bulamadım. Kendim yapmaya çalıştım ama yapamadım. Aciliyeti olan bir iş olduğu içinde size yönelmeyi düşündüm direk. Yardımcı olabilirmisiniz rica etsem?

1 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Merhaba Velican,
Panjuru 2 şekilde oluşturabiliriz. Modelleyerek veya malzeme ile. Modelleyerek tekbir panjur modülünü yan görüşden oluşturak üst üste kopyalayarak oluşturabilirsin. Daha sonrada aluminyum, ahşap mı ona göre bir malzeme oluşturarak modeli sonlandırısın. Yada düz bir plane veya box ile panjurun en dış sınırlarını oluşturabilirsin ve üzerine istediğin bir malzemeyi atıyacaksın. Daha sonra oluşturduğun malzemenin bump kanalına siyah beyaz düz çizgili bir doku atıp panjurun ek bağlantı noktalarını belirlersin. Bump değerini nekadar yüksek verir isen panjur detayı okadar belirginleşir.


Faydalı Dersler

>