Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: vRay Rendermat ID, shadows, reflections vs. channels ile ilgili photoshop post production hazırlayabilir misiniz?
Mus Mar asked 7 yıl ago

mat ID, shadows, reflections vs. channels ile ilgili photoshop post production hazırlayabilir misiniz? Ayrıca bir şey danışmak istiyorum ben 3ds max e henüz başladım vray mi corona mı üzerine yönelsem emin olamadım sizin görüşleriniz nedir bu konuda? corona da çok güzel sonuçlar alıyor bu arada basit anlatımlar güzel sonuçlar teşekkürler .

2 Answers
Can Kuşkon answered 7 yıl ago

Merhaba, şimdilik biraz daha temel konulara öncelik versem de ilerde photoshop post production ile ilgili dersler mutlaka yayınlıyacağım. vray mi? corona mı? dersen benim tercihim daima vary’den yana oluyor. Çok daha yaygın,güncel ve yenilikçi bir render aracı olduğunu düşünüyorum. Kullanıcı sayısıda coronaya oranla oldukça fazladır. Hatta daha iki gün önce version 3.6’yı yayınladılar. https://www.chaosgroup.com/vray/3ds-max/roadmap

  • Teşekkürler, ben behance de corona da alınan renderleri gördüm ve hayran kaldım açıkcası ama dediğiniz gibi vray daha eski ve daha yaygın. Ayrıca hazır objeler indirebileceğimiz siterler veya forumlar paylaşır mısınız? Özellikle iç mimari alanda çalışıyorum ben ve genelde bulduklarım ücretli oluyor yabancı siteler dahil.

  • Can Kuşkon answered 7 yıl ago

    Ne demek istediğini gayet iyi anlıyorum fakat şunu hiç bir zaman aklından çıkarma, bir render’ın hayranlık verecek derecede ve gerçekçilikte ortaya çıkması render araç veya yöntemlerine nazaran o proje üzerinde harcanan zaman ve emekle alakalıdır. Doğal olarak tasarımcılar behance tipi sitelere üzerinde en çok emek harcadıkları mükemmel görsellerini koymayı tercih eder. Bu seni yanıltmasın. Daima ne kadar çok detaylar üzerinde harcanan zaman ve emek o kadar kaliteli sonuç verir. Bazen beğendiğin tekil projeler üzerinde 2-3 kişilik ekipler çalışmış dahi olabilir. bunu bilemezsin. Araçlara sadece araç gözü ile bakmak yeterli. Hangisi üzerine uzmanlaşırsan uzmanlaş emin ol ki sonunda çok kaliteli renderlara ulaşabilirsin. Hazır objeleri nasıl ücretsiz temin ettiğim ile ilgili çok kısa bir süre içerisinde bir video paylaşıcam.


    Faydalı Dersler

    >