Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularIşık sorunu
cdilek asked 6 sene ago

Merhabalar hocam, iç mekan renderı alırken bi yerde çözemediğim sorun yaşıyorum. 
Asma tavana led aydınlatmalar kullandım, iç mekan aydınlatmasına yeterli olmadığı için duvarlara da vray plane light kullandım  invisible olarak. Fakat tavanda köşe de hatta bazı eşyaların üzerine düşen ışık patlamasının kaynağını bulamıyorum.
 https://prnt.sc/iagjag
Bir de bazı renderlarda hiç bi farklılık yapmadığım halde dalgalı bi şekilde bulanıklık oluyor. Bunun sebebi neden olabilir?
https://prnt.sc/iagmmd
Bütün soruları sabırla cevapladığınız ve hepimize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum

2 Answers
Can Kuşkon answered 6 sene ago

Merhaba Dilek,
Işık patlamasının kaynağını bulmak için tüm ışıkların tamamını kapat.
Daha sonra render al. Her ışık kaynağını teker teker sırayla açıp renderları güncelle. O zaman yanmaya sebep olan ışığı bulacaksın.
Beyaz objelerde dalgalanmaların olma sebebi render kalitenin düşük olmasından. Malesef çok açık renkli malzemeleri renderlarken yüksek ayarlarda render almalıyız.

cdilek answered 6 sene ago

Çok teşekkür ediyorum hocam tek tek denediğimde duvarda ki vrayplane lightın yakınlığından yansığını gördüm.
İç mekan ayarlarını sizin bi soruya cevabınızda görmüştüm IM+LC GI Quality:65 Shading Quality:70 AA Quality:80 kullanıyorum çözünürlükte 1200-900. Hangi değerleri değiştirmem gerek açık renkli mekanlarda ?


Faydalı Dersler

>