Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: Genel980ti ekran kartı hakkında
orhun coşkun asked 6 sene ago

Ben 980ti kullanıyorum Activeshade Render da oldukça iyi K5000 veya quadro 6000 ile nasıl bir fark var çok merak ediyorum.

2 Answers
Can Kuşkon answered 6 sene ago

Bu çok fazla tartışılan bir konudur. Bir çok profesyonel kullanıcının fikir ayrılığına düştüğü bir husustur. Her iki kartı da tecrübe ettim. Benim kişisel düşüncem sadece 3D max kullanımı için tavsiyem GTX serisi olacaktır. Quadro serileri fiyat olarak çok pahalı aynı zamanda da çok sesli çalışan kartlardır. GTX kartların performans fiyat değerlendirmesi yapacak olursak quadro serilerine nazaran daha çok puan alacaktır. Ancak bir quadro kart alacam, yanlarına da destek Tesla kartlar koyacağım dersen iş o zaman değişiyor. O vakit fiyatlarda çok farklı artıyor. Genelde de bu sistemleri büyük stüdyolar kuruyorlar. Sonuç olarak şu an sistemlerimin bir tanesinde GTX780 kullanıyorum ve bu kart bana çok büyük projelerde bile hiç sıkıntı çıkartmadan çizim yapmamı sağlıyor. Çizim esnasında birazda sahnelerimizi çok şişirmeden hafifleterek çalışmamızda fayda var.

  • Cevabınız için çok teşekkürler. Gtx980ti ile Sli yapsam render da hızlanma oluyormu acaba bilginiz varmı

  • Can Kuşkon answered 6 sene ago

    Render 2 tip oluyor, GPU ve CPU. GPU ekran kartı ile alınan buda Vray de Active Shade ve RT render olarak yapılıyor. Genelde kullandığımız ise CPU yani işlemci ile aldığımız render oluyor. Ekran kartı gücünüzü arttırmak CPU renderda bir fayda sağlamayacaktır.

  • Çok teşekkürler, içimi rahatlattınız.


  • Faydalı Dersler

    >