Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: Modelleme3ds-max-wievport-donma-kasilma-sorunu
djredstar asked 7 yıl ago

Can hocam selamlar, şöyle bir sorun yaşıyorum.pc i7 4930 k64 gb ddr ramgtx titan black ekran kartı500 gb ssdsıvı soğutmap9x79 e-ws anakart şimdi bu sistemde ben 5000 kare render alıp animasyon yaptım.Ayrıca 50 milyon polygonlu sahnede rahat rahat çalıştım işler yaptım.Şimdi yeni bir sahne açtım sahneye vizpeople fabric serisinden askıya takılı kıyafet serisini çağırdım sanırım no 2 yada 3..şimdi ilk sorun modeli seçmek isdtediğimde modele mouse ile seçmek için tıkladığımda objenin seçilmesi 30 sn alıyor seçtikten sonra oynatmasıda bi 10 i5 saniye alıyor.grubun tamamı 2 milyon polygon 1 askı 5 ceket ve daha öncede defalarca kullandım bu seti..slow motion çalışıyomuş gibi oluyorum 1 saatte bitece iş 2 gün oldu bitmedi çyle yavaş ve beklemeli bir süreç yaşıyorum.ikinci sorun ise maxin kendi içinde mesela map çağırmak için material editörde bitmapa tıkladığımda açılan gezgin penceresinde klasörlerin ekrana gelmeside neredeyse 25-30 sn yi buluyor klasörlerin içinde gezinmekte eziyete dönüştü.bu arad kartın driverı gtx titan black için nvidianın sitesinde verilen sürücü, zaten titan black için sürücü versiyonlarının seçilebileceği bir alan yok titan black yazınca onlarca kartı destekleyen tek bir sürücü çıkıyor. varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

1 Answers
Can Kuşkon answered 7 yıl ago

Merhaba,
Vizpeople Fabric serisi gerçekten baya kasıntılı modeller. Hem Mb olarak hemde vertex olarak yoğunlar. Bunları sahnene çağırdıktan sonra hemen proxy’e çevirmeni tavsiye ederim. Bilgisayarın gayet güçlü.
2. sıkıntı harddisk ile ilgili bir sorun gibi. Normalde file explorer ile de aynı klasörleri gezerken aynı yavaşlık oluyor mu?


Faydalı Dersler

>