Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularViewport Yavaşlığı
cadirciemre asked 6 yıl ago

Öncelikle geçmiş olsun, umarım ciddi bir şeyiniz yoktur.
Bahsetmek istediğim konu viewportta gezintinin GTX 1060 ile 200 bin polygonlarda bile imkansız hale gelmesi. AA dan texture quality’ye, display driver’dan per-view preference’a kadar girmediğim açıp kapatmadığım yer kalmadı desem yeridir. Yabancı forumlara baktığımda genellikle laptop kullanıcıları laptopları güç tasarrufu modundayken bu sorunu yaşıyorlarmış. Benimki masaüstü olmasına rağmen neden böyle bir sorun var anlamıyorum. Görev yöneticisinden önceliklere bile baktım. Ayrıca viewportta 0,3 fps alırken neden ekran kartım kendini hiç zorlayıpta daha fazla güç vermiyor anlamadım. Çalışma hızı hiç değişmiyor. Sadece gerçek zamanlı render alınca tam güç çalışıyor. Şu an 2018 kullanıyorum servise packler yüklü. Bir öneriniz var mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler, geçmiş olsun.

4 Answers
mehmetaltinok answered 6 yıl ago

Merhaba burdan can hocamda sorunuza cevap verir ama işinize yararmı bilmiyorum öncelikle ekran kartı driverinızı güncelleyiniz,daha sonra laptopda oldugu gibi masaüstündede  güç secenekleri var orda  ek ayarlar kısmında bilgisayarınız güç tasarrufu moduna  geçmiş olabilir kontrol edin sayet herseyi yaptıysanız http://prntscr.com/iejihn burdaki gördüğünüz change graphics modu tek tek deneyiniz http://prntscr.com/iek25o umarım işinize yarar 

Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Merhaba,
Geçmiş olsun dileklerin için çok teşekkür ederim.
Bence her sahnede aynı sorun var ise, ve üşenmez isen Max 2017 kur derim. Laptop’umda GTX780M ile toplu konut projelerini kasmadan çiziyorum.
Bir gariplik var bu işte.

cadirciemre answered 6 yıl ago

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Önerilerinizi denedim maalesef onlar da sonuç vermedi fakat nesneleri group’lamak yerine attach’lamayı deneyince oldukça büyük bir fark oldu. Nedenini anlamadım sonuçta viewportta gözüken aynı şey. Görüntü olarak hiçbir fark yok sadece biri group halindeyken diğeri attach’lanmış vaziyette. Ayrıca diyelim ki yine de sahne kasıyor veya bilgisayarı zorlayacak bir işlem gerçekleştiriyoruz neden bu durumda 3ds max yanıt vermeyecek kadar kötü bir duruma düşerken işlemci veya ekran kartı daha fazla çalışıp güç vermiyor?

Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Tam olarak bende anlayamadım sorunu. Başka bir modelleme programı yükledin mi? Onlarda da aynı sıkıntı olur mu? Viewport problemi tamamen ekran kartın ile ilgilidir.


Faydalı Dersler

>