Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
Sorularrender ekranı
mesutefendi58 asked 6 yıl ago

hocam merhabalar. max 2016, vray 3.2 kullanıyorum. render alırken ekranda hiçbirşey gözükmüyor. render alıyor ama ekran tamamen karanlık. ışık ve  kamera ayarlarında da gözlemlediğim kadarıyla sorun göremedim. sorun nerden kaynaklanıyor olabilir? 

3 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Hiç bir hata çıkmıyorsa tam olarak sebebini tahmin etmek kolay değil ama bilgisayarının kapasitesi modeldeki hatalar yüzünden yetmiyor olabilir.
Modelleme yaparken mümkün olduğunca az polygon ve vertex kullanmak gerekir. Gereksiz segment vermemeye dikkat etmeliyiz. İnternetten indirdiğin hazır modellerde buna sebebiyet verebilir. Bunları sahneden kaldırarak sorunun kaykaynağ tespit etmeye çalışabilirsiniz. 

mesutefendi58 answered 6 yıl ago

söylediklerinizi dikkate alarak çalıştım ama yine aynı şekilde “Camera matrix is not orthonormal. Standard materials and lights may shade incorrectly” uyarısı alıyorum 

Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Sanırım ,camera correction modifieri kullandığın için çıkıyor bu uyarı, vray settings ayarlarından MAX-Compatible shade context (Work in camera space ) ´in yan tarafındaki işareti kaldırmayı deneyebilir misin?


Faydalı Dersler

>