Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularIşık patlaması
tutku.kstnoglu asked 6 sene ago

Merhabalar Can Bey, öncelikli sıkıntım dışarıdan gelen ışığın hem pencerede hem de zeminde aşırı patlamasını çözemedim.Işığın daha doğal ve süzülerek gelmesini sağlamaya çalışıyorum ama ayarlayamadım. Bir de duvarda lekelenmeler var ve duvarların birleşim yerleri daha koyu kalıyor bu problemler için yardımcı olabilir misiniz? Genel anlamda değerlendirip yanlışlarımı iletirseniz çok  sevinirim .Şimdiden çok teşekkür ederim.
https://prnt.sc/jce9tf

2 Answers
Can Kuşkon answered 6 sene ago

Güneş ışınlarının patlamasını azaltman için güneşin şiddetini kısabilirsin yada kamera duration ayarının azaltabilirsin. Ancak bu vakit odan daha karanlık çıkacaktır. Dolayısıyla hem oda aydınlık hemde güneş hüzmelerinin düştüğü yerlerdeki yanmaları azaltmak için ekstra ışıklar kullanabilirsin. Pencere dışına vray plane light koyarak içeri doğru çevirebilirsin. Plane light’ı invisible yapmayı unutma. Duvarlardaki lekelenmeler render kalite ayarları ile ilgili. Bunları quick settings’den arttırdıkça lekelenmeler azalacaktır.
Duvar birleşim noktalarındaki siyahlıklar ise ambient occlusion ayarların ile ilgili. Bu özellik kapalı render almabilrsin yada koyuluklar daha geniş bir alana yayılsın istiyorsan radius değerini büyütmelisin.

tutku.kstnoglu answered 6 sene ago

Pencere dışında vray plane ligt var ancak sky portal seçeneğini aktifleştirerek kullanmıştım ona tekrar bakayım . Eski bir vray sürümünü kullanıyorum duration ayarına tam hakim değilim, ışığın şiddetini azaltmayı deneyeceğim.Geri dönüşünüz için teşekkür ederim 


Faydalı Dersler

>