Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: Geneldış mekan render ile ilgili yardım istiyorum
user asked 7 yıl ago

Merhaba Can Bey ;     
Dış mekan render ile ilgili yardım istiyorum sizden . Dış mekanda kullandığınız yol , araba , insan , çiçek gibi materyalleri photoshop ile mi yapıyorusunuz? Yoksa tek tek çiziyor musunuz ? Bununla ilgili video paylaşsanız bizde faydalansak.
Benim sorunum şu ki ; dış cephe render öyle böyle alıyorum fakat çevre düzenlemesini yapamıyorum . Bana bu konu da yardımcı olur musunuz ? Müşteri için cephe çalışıyorum ama kataloga basılacak bir proje olacağı için sizin aldığınız cephe render almam gerekiyor .  

1 Answers
Can Kuşkon answered 7 yıl ago

Merhaba,
Araba insan gibi modelleri genellikle 3d model satan sitelerden satın alıyorum. Ben profesyonel çalıştığım için bunların kaliteli olanlarını ücretsli satın alıyorum. Fakat ücretsizde bulabileceğiniz bir sürü model vardır. bunlarla ilgili aşağıdaki yazımı inceleyebilirsin.
https://www.kuskon.com/3d-max-hazir-model-indirme-siteleri/
Yolları genelde modelliyorum. Yakın zamanda yol modellemesi ile ilgili bir ders paylaşıcam takipte kalın.
Çiçek ve peyzaj için forest pack plugin kullanıyorum. Bu ücretli bir plugindir ama bununla ilgilde bir kaç ders yayınlamayı planlıyorum. Ayrıca aşağıdaki linkten Plug-in Kullanmadan Peyzaj Çalışması Nasıl Yapılır? derslerinide inceleyebilirsin.
https://www.kuskon.com/3ds-max-peyzaj/
Dediğim gibi dış mekan peyzaj çalışmaları ile alakalı forest pack plugin kullanımını detaylı inceleyen bir seri video yayınlayacam. O zaman tüm sorunlarınız çözülecektir. Şimdilik yukarıdaki plugin kullanmadan peyzaj çalışmaları derslerimden faydalanmanı tavsiye ederim.
Ayrıca dış mekan render çalışmaları üzerinde çok daha detaylı ve kapsamlı bir eğitim seti çıkarmayı da planlıyorum.


Faydalı Dersler

>