Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: ModellemeDış mekan modelleme
Muge asked 7 yıl ago

 Merhabalar hocam.Dış mekan modellemek istiyorum fakat ağaçlar konusunda sıkıntılarım var.Hem yeteri kadar bulamıyorum,bulduklarım ise paralı hemde maxte mevcut olan ağaçlar aşırı polygon içeriyor,sahneyi kasıyor.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.Mutlu günler hocam..

3 Answers
Can Kuşkon answered 7 yıl ago

Merhaba Müge,
Dış mekan modelleme konusunda önümüzdeki günlerde yeni derslerde paylaşacağım. Peyzaj konusunda plugin kullanmadan max ile yapılabileceklerle alakalı 6 serilik dersler yayınlamıştım. Onların içinde ağaç ekleme konusunada değindim. İlk etapta biraz bunları kurcalamanı tavsiye ederim. Ordaki ağaçlar işini görebilir.
https://www.kuskon.com/3ds-max-peyzaj/
Ayrıca vray proxy dersinde de geniş alanlara ağaç ekleme konusuna değindim. Ders sayfasında 2 adet oldukça kaliteli ağaç modeli paylaştım. Onları indirebilirsin ve proxy’e çevirerek çizimlerinin boyutunu büyütmeden kullanabilirsin. Bu derside incelemeni tavsiye ederim. Oldukça önünü açacaktır. Bu konularla alakalı herhangi bir sıkıntı yaşarsan mutlaka bana buradan yaz.
https://www.kuskon.com/3d-max-vray-proxy-kullanimi/

Müge answered 7 yıl ago

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim Hocam. Ben bu dediğiniz eğitimleri izlemiştim ama tekrardan bir kez daha izleyeyim belli ki kaçırdığım şeyler olmuş. Ayrıca Proxy e çevirip kaydedip sonradan sahneye çağırdığım zaman hiç bir değişiklik olmuyor. Yani sahneye gelmiyorlar çevirdiğim modeller. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar..

Can Kuşkon answered 7 yıl ago

Bir objeyi proxye çevirip sahneye çağırdığında gelmiyorsa o objeyi proxy’e çevirememişsindir. Yukarıdaki Proxy videosunu dikkatli incelemeni tavsiye ederim. 


Faydalı Dersler

>