Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCam objeye resim atama
hakaner asked 6 yıl ago

Hocam Benim kısa bir sorum olacak. Ben camdan bir şişe modelledim. Küre şekline benzeyen bir şişe bu şişenin üstüne bir ağaç figürü ile bir marka yazmak istiyorum sizin yukarıda anlattığınız, cama uyguladığınız gibi. Ama benim objem heracıdan oval. bu yüzden bu uygulama imkansız. Bunun bir yolu yokmudur. objeme vray cam atadım bu şekli bozmadan üstünede bir ağaç figürü ile birde marka koymak mümkün değilmi. objeye atayacağım resimlerinde arka alanını transparan yaptım. Yardım lütfen.

  1. resim objem
  2. resim cam objemin üstüne koymak istediğim figür
  3. örnek resim

https://prnt.sc/ib4d8j
https://prnt.sc/ib4f5x
https://prnt.sc/ib4fee
bu tarz derslerde calısmaya bend ile oval bir hale getirilip obje üstüne yaklaştırılıyor. bu tarz dersler var ama ben onu istemiyorum. zaten benim objem heryöne kavisli. cam meteryale direk atamak istiyorum.son resim 83.resim) gibi
 
Saygılarımla
 
 
 

2 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Camın sticker yapıştırmak istediğin yüzeyleri çişeyi kopyaladıktan sonra Polygon yardımı ile seç ve DETACH yap. Sticker malzemesini atıyacağın yüzeyi oluşturmuş olursun.

hakaner answered 6 yıl ago

Hocam dediğinizi yaptım 
size dört adet resim linki belirttim. . sırası ile bakarsanız derdimi anlayacaksınız.resim üstlerine kısa notlar düştüm.
Yardımlalrınız için şimdiden teşekkür ederim.
https://prnt.sc/ibleua
https://prnt.sc/iblfdu
https://prnt.sc/iblfrl
alttaki linktede istediğim sonuç örneği var
https://prnt.sc/iblht7


Faydalı Dersler

>