Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularvRay sürüm farkından dolayı Render farkı
arfihsan asked 6 yıl ago

Merhabalar hocam. Öncellikle her şey için teşekkür ederiz. Severek takip ediyoruz.
 Benim sorum, daha kaliteli render almak adına ve lekelerden kurtulmak için denoiser kullanmak adına vray 3.00 dan 3.60′ a güncelledim. Fakat aynı ayarları kullanmama, hatta vRay 3.6 ile aldığım renderın kalitesi epey artırmama rağmen, lekeler arttı ve denoiser (strong) ile de, gerçekçi olmayan yakınlaşıp baktığınızda büyük lekeler olan bir sonuçla karşılaştım. Nasıl çözebilirim ya da neyi yanlış yapıyorum?
https://prntscr.com/k6x6ds  … vRay 3.60
https://prntscr.com/k6x8ah  … vRay 3.00
 
 
Saygılar

2 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Renderlarını inceledim leke göremedim açıkcası. İstersen mail at renderı öyle bir bakayım. [email protected] a gönderebilirsiniz

arfihsan answered 6 yıl ago

Sanırım jpeg formatına çevirdiğim için net anlaşılamadı. Ama denoiserin suda yapmış olduğu düzletmeler gerçeklikten uzak ve düşük formatta render aldığımda da lekeler daha belirgindi. 
Fakat denemelerim sonucu istediğim sonuca ulaştım. Render ayarları > V-Ray > Image Sampler > Type = Bucket yaptım. Sonrasında aynı sekmenin altında Bucket Image Sampler > Min Subdivs = 5 & Max Subdivs = 10 yaptım. İstediğim sonuca tamamiyle ulaştım denilebilir.
 
İlginiz için Teşekkürler


Faydalı Dersler

>