Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
Sorularvray hdri
şahin tutuş asked 5 yıl ago

merhaba,
vray hdri ile ilgili bir dersinizi göremedim. benim sorunum daha çok hdri dosyalar gerçek durmuyor onunla ilgili. yani çok yakın ya da çok uzak duruyor. hdti map te ayarlama yaptım ama yedirememiştim denemelerimde.

ikinci sıkıntım ise duvarlarda lekelenme kalıyor. bunu fiziksrl kamera ayarlarında shutter speed falan oynayarak bazen çözüyorum bazen çözemiyorum. bununla ilgili de bir ders koyabilirsiniz.

üçüncü konu ise ben slte material editör kullanıyorum. bana daha anlaşılır geliyor. bununla ilgili de bir ders yapabilirsiniz.

dersleriniz çok güzel bu arada. fazla değinilmeyen konulara değinmişsiniz. sayenizde epey şey öğrendim. camera correction, kenar yumuşatma ve depth of field etkileri çok iyiydi. konularını hiç görmedim mesela başka yerde. halbuki epey mühim konular.

emekleriniz için teşekkürler. kolay gelsin.

1 Answers
Can Kuşkon Staff answered 5 yıl ago

Merhaba,
Aşağıdaki linkdeki dersde V-ray Dome+HDRI ile birlikte dış mekan aydınlatma dersimize ulaşabilirsin.
https://kuskon.com/vray-render-ile-dis-mekan-aydinlatma/
Duvarlardaki lekelenme render ayarlarınız ile alakalı olabilir. İç mekan ayarlarını seçip render alıyormusunuz. Render ve ekran görüntünüzü benimle paylaşırmısınız?
Compact Material Editör daha çok talep ve istek gördüğü için derslerimizi onun üzerinden anlatıyoruz. İlerleyen dönemlerde Slate Material Editor ile ilgili içerikler oluşturacağız.


Faydalı Dersler

>