Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularSet Project Folder içeriği
Naz asked 6 yıl ago

Merhabalar; programı yeni kullanmaya başladım, dersleriniz yeni başlayanlar için oldukça verimli. Türkçe kaynak bulabilme problemini büyük çoğunlukla ortadan kaldırıyor, ingilizce kaynaklardan araştırdığımda bazı noktalarda dil bilgim yetersiz kalabiliyor.
Çoğunlukla obje tasarımı/stand tasarımı üzerine yoğunlaşıyorum, mimari işlerden ziyade.

Soruma gelecek olursam, işlerimi çok düzenli çalışmak istiyorum, bunun için set project folder kullanacağım. Fakat set project folder ile kurmuş olduğum kök klasörün içeriğini nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Örnek olarak; çalışmalarım scenes klasörüne kaydoluyor, ama misal kullandığım textureleri ben manuel olarak mı image kısmına kopyalamalıyım, ya da material libraries klasörü ya da renderpresets klasörü ne işime yarayabilir?
Yapmış olduğum bir çalışma için sonradan bir set project folder hazırladım ve proje içinde kullandığım her materyal, texture ya da ayarın oraya otomatik kaydolacağını zannetmiştim, öyle olmadı, o yüzden projede kullandığım hangi kısmı, bu kök klasöründeki hangi alt klasöre kaydetmeliyim, bu konuda tecrübelerinize ihtiyacım var.

Şimdiden yanıtınız için teşekkürler.

1 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Merhaba,
Ben her bir proje için yeni bir klasör açıyorum.
Maxleri bir yere, renderları biryere, textureları bir yere, proxyleri bir yere koyup saklıyorum. Dolayısıyla projenin tüm dosyalarını taşıyınca her bilgisayarda çalışıyor. Aşağıda örnek bir çalışma dosya mantığımı görebilirsin.


Faydalı Dersler

>