Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
Sorularrender sorunu
damlakabiman asked 5 sene ago

Hocam merhaba. Benim sorunum render ile ilgili. Daha önce 2 proje bitirdim ve aynı sahneden defalarca çeşitli ışık ayarlarında renderlar aldım. Şimdi küçük bir bahçe evi projesine başladım. Render ayarlarını genel olarak anladığımı düşünüyordum fakat bu projede bir türlü render alamadım. İnanılmaz bir ışık patlaması oluyor hiç gerçekle alakası yok. Önceki sahnelerimdeki ayarların aynısını yaptım yine olmadı. En son güzel render alabildiğim bir projenin yanına taşıdım ortamdaki ışığı falan değiştirmeden sadece ek bir kamera koydum ve render aldım sonuç yine berbat. Aynı ortamda diğer projenin ışığı malzemesi gayet iyi dururken bunda yine ışık patlaması oluyor ve ışık kaynağına yakın bile değil ne yapsam olmuyor render işi beni soğutuyor gitgide, kendime güvenip iş alamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

2 Answers
Can Kuşkon answered 5 sene ago

Merhaba Damla,
Şu renderlardan bir kaç tanesini paylaşabilir misin? https://prnt.sc sitesine görselleri yükliyerek aldığın link buraya yapıştırabilirsin.

damlakabiman answered 5 sene ago

https://prnt.sc/jslqif
Hocam merhaba çalışmam daha bitmedi fakat sitenizdeki soru-cevaplardan ışık patlamasını hallettim sanırım. Görseli yükledim yorumlayabilirseniz çok memnun olurum. Ayrıca birkaç sorum daha var.
-Şu anda çatıma normal malzeme atadım, dersinizin birinde avizstudio indirip kiremit ile yapmıştınız. Ben de indirip kurdum fakat benim çatım 4 yöne eğimli, videoda yaptığınız ise kırma çatıydı ve ben kiremitleri nasıl oturtacağımı çözemedim nasıl halledebilirim?
-Bazen bump’a malzeme atayıp diffuse’dan rengini değiştiriyorsunuz. Ben aynı malzemeyi hem bump’a hem diffuse’a atamadığım sürece objede bump olayı gözükmüyor. Diffuse ile renk de değiştiremiyorum bu yüzden bunu nasıl çözebilirim.
-Bir de hazır nesne indirdim araba modeli fakat ona renk veremedim.
Şimdiden teşekkür ederim.


Faydalı Dersler

>