Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: GenelBilgisayar önerisi
Kemal asked 6 yıl ago

Hocam kolay gelsin, ben iyi bir bilgisayar toplamak istiyorum. Modelleme, render, fotoğraf v.b. uygulamalar için yoğun çalışmaları kaldırabilecek bir sistem önerisi yapabilirmisiniz acaba? Veya sizin halihazırda kullandığınız sistemi de eğer öneriyorsanız toplayabilirim. Kullanacağım programlar: 3D SMax, Rhino, VRay, Photoshop, Adobe Illustrator. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

1 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

İ7 olması hızlı render alması açısından önemli. Ssd hardisk öneririm. Buda progranların ve işletim sisteminin performanslı çalışması için önemli. Ram miktarı minimum 16gb olursa iyi olacaktır. Bütçenize göre arttırabilirsiniz. Ekran kartı için ise her hangi bir GTX serisi işinizi görecektir. Tüm bu söylediklerimin modelleri bütçenize göre arttırabilirsiniz. Ben şahsen artık kendim donanım toplamayıp, her hangi bir marka almayı tercih ediyorum. Sonuçta büyük markalar stabil bir sistem oluşturmak için milyondolarlarca yatırım yapıp bünyelerinde mühendisler çalıştırıyorlar. Hardware kısmınıda eskisi kadar çok detaylı takip etmediğim için marka bilgisayar alıyorum.


Faydalı Dersler

>