Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
SorularCategory: Genel3dmax başlangıç
ismail asked 7 yıl ago

hocam iyi günler ben 3dmaxe yeni başladım internetten videolar izleyerek bina modellemeyi az çok yapabiliyorum ama vray konusunda ve tasarım konusunda eksiğim var bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir döküman varmı ya da bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim.. ilgiliniz için teşekkürler..

2 Answers
Can Kuşkon answered 7 yıl ago

Merhaba İsmail,

Bu konuda kendini geliştirmenin tek yolu sabır ile defalarca çalışmayı ve araştırmayı sürdürmektir. Başlangıç seviyesinde isen sürekli yeni bir şey keşif ediyorsundur. Sahneleri iyi kötü bitirmeye çalış. Bir oda modelliyorsan bir odada olması gereken herşeyi koymaya çabala. Çizimin bozulacak, belki makinen yavaşlıyacak sorunlar yaşıyacaksın. Fakat her defasında yaşadığın sorunu tespit edip çözümüne odaklanırsan (içinden çıkamadığın noktalarda bana sorabilirsin) gelişme orada başlıyor. Yaptığın sahneleri yeni öğrendiklerinle tekrar yapmak ne kadar sıkıcı görünsede gelişmek için çok yararlı oluyor. Zaten sonucunda birbirlerinden ne kadar farklı olduklarını ve ilerlediğini görüceksin. 
Türkçe döküman ve dersler konusunda görüdüğün gibi ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Sitemde sürekli güncel içerik yayınlıyorum. Youtube oldukça kalitesiz ve zaman kaybettirici videolar ile dolu. Beni takip etmeye devam et. Sitedeki model ve dökümanlardan faydalanmanı ve her sıkıştığında soru sormanı böylece vakit kazanmanı tavsiye ederim. Çok yakında bina modelleme hakkında bir seri ders yayınlıyacağım. İlerlediğini hissediceğine garanti veriyorum.

ismail answered 7 yıl ago

Öncelikle geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyucam. Umarım bir an önce bina modelleme ile ilgili derslerinizi bir an önce yayınlarsınız :):)


Faydalı Dersler

>