Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
Sorular3dmax başlangıç
Beren asked 6 yıl ago

Merhabalar revit kullanan bir mimarım. Gerçekçi render almak için 3dmax e başlamak istiyorum. Bu işte iyi olmak için nasıl bir yol izlemeliyim? Max bana çok karışık geliyor. Setlerinizden hangisini alıp başlamalıyım ? 

3 Answers
Can Kuşkon answered 6 yıl ago

Merhaba Beren,
Mimar olduğuna göre 3ds max ile daha çok dış mekan üzerine çalışmak istediğini tahmin ediyorum. Sana tavsiyem öncelikle web sitem üzerindeki ücretsiz bina modelleme eğitim setini kullanman. Orada biraz menülere ve genel yapıya aşina olmaya başlayabilirsin.
https://kuskon.com/courses/3d-max-bina-modelleme/
Bir kaç hafta içinde şuan üzerinde çalıştığım çok daha detaylı bir dış mekan eğitim seti çıkartmak üzereyim. Zaman içinde onuda alırsan bu işi komple çözebilirsin.

Berenilh answered 6 yıl ago

Peki 3ds max ile hem dış hem iç mekan üzerine çalışmak istersem ayrıca ne yapmalıyım? Çalıştığım yerde iç mekan üzerine de çalışmalar yapıyoruz. İç mekanda da güzel sonuçlar almak istiyorum. Beraberinde nasıl çalışmalıyım?

Can Kuşkon answered 6 yıl ago

3ds max ile iç ve dış çalışmalarında bazı yaklaşımlarda farklılık olsada temelde bir çok ayar ortaktır. Bol pratik yaparak iki alanda da kendini geliştirebilirsin.
İç mekanda güzel sonuçlar için iç mekan eğitim setimi tavsiye ederim. Eğer web sitemdeki ücretsiz dersleri takip etmekte sıkıntı yaşamıyorsan bu eğitim setinide rahatlıkla takip edebilirsin. Eğitim seti hakkında aşağıdaki linkten  daha detaylı bilgi alabilirsin.
https://kuskon.com/3d-max-vray-egitim-seti/


Faydalı Dersler

>