Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuskonco/public_html/wp-content/plugins/dw-question-answer/inc/Template.php on line 8
Sorular0 dan 3dsmax öğrenmek
yavuz sağır asked 5 yıl ago

merhaba cok basitce bir soru sormak istiyorum cok alt seviye bir egitimi olan birine yanı o dan baslıcak bırıne bir iç mekan daire yada dukkan gibi diyebiliriz bunun gercekcı bır gorselını hazırlıcak derecede bır egıtım alma sansımız var mı sızden acaba … ben kısa surelı 3 ay kadar bır egıtım aldım ancak unuttum . buna ıstınaden programları kaldıracagını dusundugum ılerı duzey bı bılgısayarda edındım ancak aldıgım egıtımle hıc bırsey yapamıyorum tekrardan sılbasdan bır egıtım alarak tektek ayarları gereklı materyerlerı ve render ayarlarını ogrenebılecegım ve render alabılecegım bır set sızde bulabılırmıyım acaba

1 Answers
Can Kuşkon Staff answered 5 yıl ago

Merhaba,
Benim 0’dan başlayan bir eğitim setim yok. Yani hangi menü nerededir, box nasıl çizilir, rotate nasıl yapılır bunları anlatmıyorum. Bunları öğrenebileceğiniz bir çok ücretsiz video var youtube’da. Onlardan faydalanılabilir.
Ben eğitim setlerimde daha çok piyasada satış yapabilecek düzeyde bir kaliteli render almayı öğretiyorum. Bunu yaparken autocad aşamasından son aşamasına kadar her adımını gösteriyorum. Modellemeden aydınlatmasından malzemesine kadar bu işi nasıl yaptığımı anlatıyorum. Bunu gördükten sonra bu bilgi ile ne yapacağınız tabiki size kalmış.
Yani bir eğitimi almak o programı öğrenmek manasına gelmiyor. Bol pratik yapmak lazım. Mesela siz eğitim aldığınızı söylüyorsunuz ama hiç pratik yapmadığınız için unuttuğunuzu düşünüyorsunuz.
Dediğim gibi ben eğitim setimde tek tek ayarları anlatmıyorum. Bilakis hiç kullanmadığımız ve ihtiyacımız olmayan ayarları hiç anlatmıyarak kafa karışıklığını ve vakit kaybını önlediğimi düşünüyorum.
Ben eğitim setlerimde ve youtube videolarımda da bu işin pratik olarak nasıl yapıldığını anlatıyorum.
İç mekan eğitim setini mutfak modelleme üzerine hazırladım. Neden mutfak derseniz, bana göre mutfak çizmeyi başaran bir kişi diğer tüm odalarıda çizebilir. En zoru mutfaktır. Aşağıdaki linkten eğitim seti ile iligil dahada detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
https://kuskon.com/3d-max-vray-egitim-seti/


Faydalı Dersler

>