3Ds Max + Corona Render ile 

İç Mekan Gerçekçi Render Almak İçin
Online Eğitim Seti

“Render kalitenizi mimari odaklı bir eğitim seti ile kısa bir sürede geliştirebilirsiniz.”

Render kalitesini yükseltmek isteyen 
iç mimarlık ofisleri ve öğrencilerine
özel online eğitim seti.

İç Mimarlık sektöründe mimari ofislerin proje alması veya iç mimarlık öğrencilerinin iş bulması ancak kaliteli mimari render sunumları ile mümkün olmaktadır.

3Ds Max gibi programlar ilk bakışta oldukça karmaşık ve zor görünmekte bunu biliyorum. Bunun temel sebebi 3Ds Max'in mimari dışında da bir sürü alanda kullanılan genel bir prgram olmasıdır.

Yüzlerce farklı parametre ve ayarlar var. Nerede ne yapacağını bulmak hangi parametreleri ne boyutlarda değiştireceğini bilmek insanı bu işten soğutabiliyor.

3Ds Max'e mimari render odaklı yaklaşarak ve sadece bu kapsamdaki özelliklerini kullanmayı öğrenmeye çabalayarak işinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Aslında 3Ds Max'in en temel araçları ve Corona render'ın basitleştirilmiş harika özellikleri ile yüksek kalite render sunumlarını ortaya çıkartmak düşündüğünüz kadar zor ve karmaşık olmayabilir.

Piyasadan gelecek olan iç mimarlık projelerine nasıl başlamanız gerektiğini daha sonra sırası ile hangi adımlardan ilerlemeniz gerektiğini ve hangi parametreler ile ilgilenmeniz gerektiğinin bilmeniz inanın bana gerçekçi renderlar çıkartmak için yeterli olacaktır.

Mimari odağı kaybetmeden, detaylarda boğulmadan, süreci gerçek projeler üzerinden, küçük parçalara bölerek öğrenerek, sizde kısa sürede bu işin altından kalkabilirsiniz.

3Ds Max + Corona Render ile
İç Mekanda Gerçekçi Render Almak İçin
Online Eğitim Seti

Online eğitim seti, tüm cihazlardan istediğiniz erişim sağlayabildiğiniz, gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirebildiğiniz bir video ders serisidir.  (Herhangi bir ürün/kargo gönderimi yapılmamaktadır.)

Bu eğitim setinde piyasadan gelen gerçek bir iç mekan projesini kendi profesyonel çalışmalarımda yaptığım gibi 5-6 dakikalık video dersler ile tüm detayları adım adım göstererek anlatıyorum. Modelleme kısmı ile fazla vakit kaybetmeden, hazır modeller kullanarak pratik ve hızlı metodlar ile gerçekçi iç mekan render sonuçlarına ulaşmayı gösteriyorum.

50 Adet İndirilebilir Video Ders

Toplamda 5 saat üzerinde video ders. İster online izle, ister bilgisayarına indir.

Tüm Hazır Modeller

Her türlü iç mekan projesinde kullanabileceğin hazır modeller, mapler ve projenin hazır sahne dosyası.

Sınırsız Erişim ve Destek

Eğitim setine ömür boyu sınırsız erişim.
Aynı zamanda e-posta yolu ile sınırsız destek.

3Ds Max ve Corona Render Kullanarak
Profesyonel Çalışmalarımı Nasıl Ortaya Çıkarttığımı İzle.

3Ds Max 2020 + Corona 4.0 ve son aşamaları için de Photoshop programını anlattığım Online eğitim setime satın alır almaz anında erişim sağlayabilirsin. Eğitim setinde gösterdiğim aşamaları kendi bilgisayarının başında uygulayarak, gerçek piyasa koşullarında iş çıkartmak üzere hemen kendini geliştirmeye başlayabilirsin.

Render Kaliteni Yükselt

Corona render'ın arka planında kullandığı yenilenmiş render alma ayarları ile amacına uygun oldukça gerçekçi sonuçlar yaratabilirsin.

Zaman Kazan

Kısa videolar ile detaylarda boğulmadan adım adım sadece konuya odaklanarak ücretsiz videolar arasında vakit kaybetmeden kendini geliştirebilirsin.

Hızlı ve Pratik Şekilde Render Al

Corona render'ın kolaylaştırılmış özellikleri ile sadece iç mimari alanda gerekli olan parametreleri kullanmayı öğrenebilirsin. 

Yeni Bir Meselek Sahibi Ol

Evet, mimari görselleştirme işini gerçek bir meslek haline getirerek, ciddi bir gelir kaynağı elde etmek mümkündür! Bunu sende yapabilirsin.

Corona eğitim setinde aldığımız render örnekleri

Eğitim seti süresince 10 adet genel kamera açısı ve 10 adet detay kamera açısı olmak üzere toplamda 20 adet render alıyoruz. Aşağıda bazı örneklerini inceleyebilirsiniz.

Corona Eğitim setinde neler öğreneceksin?

Eğitim seti toplamda 10 bölümden oluşmakta ve 50 adet indirilebilir ders videosu içermektedir.
Takip etmesinin kolay olması açısından her ders ortalam 5-6 dk. uzunluğundadır.
Toplam video süresi ise yaklaşık 5 saat civarındadır. 

1

Bölüm 1: Kaba Modellemenin Yapılması.

Bu bölümde autocad planından aldığımız projeyi 3ds max programına aktararak oturma odasının basitçe duvarlarını, pencerelerini, parke zeminini, kapı tavan ve süpürgelik modelliyoruz. Bu şekilde proje üzerinde minimum modelleme yaparak bu kısmı bitirmiş oluyoruz.

2

Bölüm 2: Kaba Modelin Malzemelendirilmesi ve Corona İnteraktif Render

Bu bölümde deneme renderları için ilk kamera ve güneşin yerleştirilmesini yaparak corona interaktif render kullanımını gösteriyorum. Aynı zamanada modelimizdeki zemin, pencereler, duvarlar, tavan ve süpürgelik malzemelerini oluşturarak Corona'nın hazır malzeme kütüphanesini de inceliyoruz.

3

Bölüm 3: Mobilyaların Yerleştirilmesi Ve Malzemelendirilmesi

Bu bölümde sahnemizde kullanacağımız hazır modelleri yerlerine yerleştiriyoruz. Her birine uygun malzeme oluşturuyoruz ve proxy kullanımını görüyoruz.

4

Bölüm 4: Aydınlatma

Bu bölümde sahnemizdeki aydınlatma objelerini yerleştiriyoruz. Malzemelerini hazırlıyarak ışık kaynaklarını oluşturuyoruz

5

Bölüm 5: Aksesuarların Yerleştirilmesi

Bu bölümde render'ımızı daha gerçekçi kılmak adına perde,halı bitki gibi çeşitli aksesuarları malzemelerini oluşturarak yerleştiriyoruz.

6

Bölüm 6: Kameraların Yerleştirilmesi

Bu bölümde gerçekçi renderların en önemli unsurlarından birisi olan kadraj seçimini nasıl yaptığımı gösteriyorum.

7

Bölüm 7: Render Ayarları

Bu bölümde corona renderer'ın en kuvvetli özelliği olan render ayarlarına göz atıyoruz.

8

Bölüm 8: Corona Frame Buffer

Bu bölümde corona frame buffer özelliklerini inceleyerek kullanımını deneyimliyoruz.

9

Bölüm 9: Element & Batch Render

Bu bölümde render sonrası başarılı ve kolay bir post prodüksiyon yapabilmek için element yapısını inceliyoruz ve sıralı render almayı görüyoruz.

10

Bölüm 10: Post Prodüksiyon

Son bölümde ortaya çıkarttığımız 2 adet genel ve 2 adet detay açı render'larının photoshop ile post prodüksiyonlarını yaparak tamamlıyoruz.

Corona Render

Corona Render'ın Avantajları nelerdir?

Corona render'ın en önemli özelliği öncelikle interaktif render'dır. Yani çizim esnasında dahi ortaya çıkacak render hakkında bir fikir vermektedir. Ayrıca yeni geliştirilmiş render motoru ile oldukça hızlı render alabilmektedir. Geliştirlmiş denoising özelliği ile final renderlar üzerindeki grenlerden kurtulmak mümkündür. 3ds Max ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır ve içerdiği hazır malzeme kütüphanesi gerçekten çok kullanışlıdır.

Işık ve Kamera
Corona Render'ın Işık ve kamera özellikleri oldukça kolaylaştırılmıştır.
Hazır Malzemeler
Corona Render içerisinde kullanıma hazır bir malzeme kütüphanesi vardır.
Hızlı Render
Optimize edilmiş yeni render motoru ile sistem kaynaklarını verimli kullanır.

Can Kuşkon Kimdir?

Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunuyum. Bilgisayar ortamında 3 boyutlu modelleme, tasarım ve profesyonel stok fotoğrafçılığı alanlarında çalışmaktayım. Profesyonel çalışma hayatıma, 2005 yılında "Ulutaş" firmasında mega yatların iç mekanlarını tasarlayarak başladım. Daha sonra 2010 senesinde kendi şahıs firmamı kurarak tamamen 3 Boyutlu Mimari Modelleme ve Görselleştirme alanına yöneldim.
Seneler içerisinde Tuncay Çavdar başta olmak üzere Türkiye'nin bir çok başarılı mimar ve tasarımcıları ile çalıştım. Toplu konut projelerinden dev ofis bloklarına, tatil köylerinden termal kasabalara kadar Türkiye’de ve Avrupa’da oldukça büyük ve kapsamlı projelerde 3 boyutlu görselleştime çalışmaları meydana getirdim.

Bu Eğitim Seti Senin İçin Uygun Mu?

Bir eğitim seti'nin herkes için uygun olması mümkün değildir, dolayısı ile aşağıda ki kriterleri gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Kimler için uygun

 • Projelerindeki render kalitesini yükseltmek isteyen iç Mimari ofisler. 
 • İş başvurusunda kaliteli bir portfolyo sunmak isteyen İç Mimarlık öğrencileri.
 • Daha önce 3Ds Max programını kullanmış veya benim Ücretsiz 3s Max Arayüz eğitim setimi izlemiş olan yeni başlayanlar.
 • Kendini iç mekan aydınlatma ve gerçekçi render alma konusunda geliştirmek isteyenler.
 • Gerçekçi render almanın sadece video izleyerek değil, ancak sabır ve bol bol çalışma ile gelişebileceğinin bilincinde olanlar.
 • AutoCad ve photoshop bilgisi gerekli değildir. Eğitim setinde gerekli aşamaları basit bir dil ile zaten anlatıyorum.

Kimler için uygun değil

 • Bu işi çok kısa sürede kavramayı planlayanlar.
 • Bu eğitim setini satın alarak hızlıca para kazanabileceğini düşününenler.
 • Gerçekçi render ayarlarının sadece belirli bir dizi rakamlardan oluştuğunu düşünenler.
 • 3Ds Max ile Mimari modelleme dışında bilgi edinmek isteyenler. 

Corona eğitim setini çok fazla 3Ds Max bilmiyor olsanız dahi öncelikle benim Ücretsiz 3s Max Arayüz eğitim setimi izleyerek rahatlıkla takip edebilirsiniz. Eğitim setinin başlangıcında Autocad, finalinde de Photoshop programlarını kullanıyoruz. Fakat bu programlarda herhangi ekstra bir bilgi sahip olmanıza gerek yok. Neler yapılması gerektiğini çok basit bir dil ile zaten eğitim seti içerisinde açıklıyorum. Corona render'ın gösterdiğim özellikleri ile bu eğitim seti sayesinde her çeşit iç mekan çalışmasında kaliteli render almayı başarabilirsiniz.

Online Eğitim Setlerim Hakkında Söylenenler

17 senedir görselleştirme ve render işleri ile profesyonel olarak uğraşmaktayım. Son 4 senedir üniversitede eğitim görevlisi olarak ve online eğitim setlerim ile bu işte kendini geliştirmek isteyen meraklılara eğitimler vererek yardımcı olmaya çalışıyorum. Kuşkon Eğitim web sitemde ücretsiz ve ücretli olarak kendinizi geliştirebileceğini 10'u aşkın eğitim setim bulunmaktadır. Ayrıca [email protected] mail adresi üzerinden ihtiyaç duyanların tüm sorularını günlük olarak yanıtlamaktayım.

İhsan Gedik

İç Mimar - Yeni Mezun

Render alma konusunda cesaret ve güven kazandım.

Sizden daha önce eğitim seti aldım ve çok beğendim çok şey öğrendim. Bana kaliteli render alma konusunda inanılmaz cesaret ve güven verdiniz.

Kevser Hatice Kaynak

İç Mimarlık öğrencisi - Son Sınıf

Aydınlatma konusunda tüm eksikliklerimi giderdim.

Hocam tüm videolarınızı izledim ve gerçekten çok şey öğrendim. Aydınlatma konusunda eksikliklerim vardı. Artık renderlarım tertemiz oldu.

Ayşe Bolulu

İç Mimar 

Hakkınızı helal edin.

Valla can bey ne kadar teşekkür etsem az olur sizin için. o kadar çok şeyi paylaşmışsınız ki insanlarla hakkınızı helal edin. şimdi den çok şey öğrendim sizlerden.!

Online Eğitim SertifikasıEğitim sonucunda eğitimi tamamladığınız ve bu işte yetkin olduğunuza dair bir sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Sertifika örneği ve nasıl alıp kullanacağınız hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Sistemli bir eğitim ile render kalitende
muazzam farklar yaratabilrsin!

3Ds Max ile mimari modelleme öğrenmeye çalışmak, belirli bir kaliteyi tutturmak oldukça sancılı ve sıkıntı verici bir süreç olabiliyor. Üniversitelerin mimarlık bölümlerinde verilen eğitimler bu yönden çok zayıf kalmakta. Dışarıdan alınan kurslarda da mimarlık konusuna hakim olmayan eğitmenlerden dolayı tatmin edici olmuyor.

Halbuki süreç o kadar da karmaşık değil. Bir sistem dahilinde tamamen ve mimari modellemeye odaklı bir düzen ile bunu başarman mümkün. Gerçekçi ve kaliteli render almanın render tuşuna basmak ile alakası yoktur. Süreç ilk aşamasından son dokunuşuna kadar bir bütündür.

Eğitim setlerimdeki amacım kendini geliştirmek isteyenlere bu bütünü göstermek. Tüm çizim sürecine hakim olduğunuz ve sonuçları nelerin etkilediğini farkına vardıkça nerede eksik olduğunuzu ve ne yapmanız gerektiğini anlayacaksınız. Kendi bilgisayarınızda uygulama yaptıkça işin mantığını oturtmaya ve ileride çizeceğiniz her projede rahat etmeye başlayacaksınız.

Corona Render ile
İç Mekan Eğitim Seti


3Ds Max + Corona Render ile
İç Mekan Gerçekçi Render Almak İçin
Online Eğitim Seti


230 TL

 • Ömür boyu Erişim
 • 50 Adet İndirilebilir Video Ders
 • 5 Saatin Üzerinde Video İçerik
 • 10 Genel, 10 Detay Toplam 20 Adet Final Render
 • Projedeki Tüm hazır Sahne, Model ve Map Dosyaları
 • Sınırsız Online Destek
 • Online Sertifika imkanı
vray + Corona render ile Komple
 İç Mekan Eğitim Seti

Mutfak Modelleme (Vray) + Banyo Modelleme (Vray) + Salon Modelleme (Corona)
Hepsi bir arada komple 3Ds Max ile İç Mekan Gerçekçi Render Almak İçin Online Eğitim Setleri

660 TL

% 30 

İndirim

460 TL

 • Ömür boyu Erişim
 • 130 Adet İndirilebilir Video Ders
 • 15 Saatin Üzerinde Video İçerik
 • 21 Genel, 21 Detay Toplam 42 Adet Final Render
 • Projedeki Tüm hazır Sahne, Model ve Map Dosyaları
 • Sınırsız Online Destek
 • Online Sertifika imkanı
vray render ile dış mekan eğitim seti

3Ds Max + Vray Render ile
Dış Mekan Modelleme ve Görselleştirme
Online Eğitim Seti

420

TL

 • Ömür boyu Erişim
 • 7 Modül İçinde Toplam 94 Adet İndirilebilir Video Ders
 • 13 Saatin Üzerinde Video İçerik
 • 17 Gündüz, 17 Gece Toplam 34 Adet Final Render
 • Projedeki Tüm hazır Sahne, Model ve Map Dosyaları
 • Sınırsız Online Destek
 • Online Sertifika imkanı
VRAY + corona RENDER İLE iç ve DIŞ MEKAN EĞİTİM SETİ

Mutfak Modelleme (Vray) + Banyo Modelleme (Vray) + Salon Görselleştirme (Corona) +
Dış Mekan Modelleme (Vray)
Hepsi bir arada komple 3Ds Max ile
İç ve Dış Mekan Gerçekçi Render Almak İçin Online Eğitim Setleri

%40 

İndirim

% 40 

İndirim

1080 TL

650

TL

 • Ömür boyu Erişim
 • 4 Eğitim Seti içerisinde 224 Adet İndirilebilir Video Ders
 • 27 Saatin Üzerinde Video İçerik
 • 38 Genel, 38 Detay Toplam 76 Adet Final Render
 • Projedeki Tüm hazır Sahne, Model ve Map Dosyaları
 • Sınırsız Online Destek
 • Online Sertifika imkanı

Taksitli Ödeme Seçenekleri

Güvenli Ödeme

Eğitim seti fiyatına KDV bedeli dahildir, satın alma işleminden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir.

Banka havalesi/EFT aracılığıyla ödeme yapmak isterseniz Banka bilgileri için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

%100 Memnuniyet Garantisi

Size asla işinize yaramayacak bir ürünü satmak istemem. Eğitim setini satın aldıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız, videoları dosyalarını indirmediğiniz takdirde 1 hafta içinde haber vererek ödediğiniz ücreti iade de alabilirsin.

Sık Sorulan Sorular

Neden websitenizde ücretsiz dersler varken bu kursa para ödemem gerekiyor?

Bugün neredeyse tüm bilgileri internetten ücretsiz edinebiliyoruz. Ama bunun bazı dezavantajları olmakta. Genellikle youtube'da veya google'da ilginç bir eğitim görüp peşine düşüyoruz. Bu şekilde elbette yeni şeyler öğreniyoruz ama bu yeni bilginin kendi ihtiyaçlarımıza göre nasıl kullanıldığını bulmak oldukça zor oluyor. Bu yeni başlayanlar için yaygın bir tuzak gibi, insanların %90'ı herhangi bir ilerleme kaydetmediklerini bile farkedemiyor. Bu bilgi ücretsiz gibi görünse de aslında size vakit kaybı olarak yansıdığı için bazen ücretten bile daha büyük bir kayıp yaratmakta. Yani Zaman. Bir işi öğrenmek için harcayacağınız zaman ancak bir sistem dahilindeyse kazanca dönüşebilir. Böyle bir sistemi hazırlamakta oldukça zaman ve emek alan bir süreçtir. Bu eğitim setinin bedeli 17 senelik tecrübem ile birlikte yarttığım bu sistemtik anlatım tarzıdır.

Bu eğitim setinin İçeriğinde tam olarak hangi dersler var?

Aşağıdaki linkten tüm eğitim setlerimin içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Can Kuşkon Eğitim Setleri

Bu kursu satın alırsam hangi 3D modellere sahip olacağım? 

Ayna

Dergiler

Halılar

Konsol Aksesuar

L Koltuk ve Berjer

Saksılar

Sandalye

Sehpalar

Yemek Alanı Sarkıt Aydınlatma

Yemek Masası

Yerden Aydınlatma

Baykuş

Beyaz Çiçek

Dekoratif Çiçek

Elektrik Anahtari

Kapı

Konsol

Oturma Alanı Sarkıt Aydınlatma

Perde

Üçlü Saksı

Vazo

Online videolar çalışmaz ise veya bu siteye erişemezsem ne olacak?

Online tabanlı sistemlerde daima aksamalar veya bağlantı problemleri doğabilir. Bu tip bir durumda [email protected] adresine mail yolu ile ulaşarak kısa sürede destek alabilirsiniz. Videolara ulaşmak için daima yedek linklerimiz mevcuttur. Eğitim setinin içerisinde teknik konularla alakalı whatsapp üzerinden direkt soru sorabileceğiniz arkadaşımızın telefon numarasını göreceksiniz.

Eğitim seti sonunda bir sonuç alabilecek miyim?

Evet, eğitim sonucunda eğitimi tamamladığınız ve bu işte yetkin olduğunuza dair bir sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Bu konu ile ilgili sertifika örneği ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İnternetten bir şeyler öğrenebilmem gerçekten mümkün mü?

Günümüzde dijital tabanlı profesyonel beceriler ancak ve ancak internetten geliştirilebilir. Bunun başka bir yolunu düşünemiyorum. Artık online olabilenler ile olamayanlar arasında çok büyük bir fark oluşmakta. Dolayısı ile evet internetten eğitim çağında yaşıyoruz. Benimde en büyük amacım bilgilerimi Türkiye'deki büyük şehirler dışında da yaşan insanlara ulaştırmak onlara da bu fırsattan yararlanma hakkı yaratmaktır.

Can Kuşkon gerçekten bu işte uzman mı? 

17 seneyi aşkın bir süredir bu işi profesyonel olarak yapmaktayım. Aynı zamanda Üniversitelerde bu ve benzer konularda eğitim görevlisi olarak çalışmaktayım. Youtube üzerinden mevcut eğitimlerimi ve portfolyomu incelemeniz durumunda uzmanlığım hakkında net bir fikriniz olacağından şüphem yok.

Bu işin arkasında sadece bir kişi mi var?

Bütün eğitim içeriklerimi ve videolarımı kendim hazırlamaktayım. Ayrıca tüm sorulara bizzat cevap vermekteyim. Fakat Web sitesi ve online eğitim'in teknik konularında tabi ki ekibimden destekte almaktayım. Ekibim hakkında daha fazla bilgi almak için hakkımızda sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda, tüm sorularınızı [email protected] mail adresine yazarak cevap alabilirsiniz.

Eğitimlerden sonra sertifika alma imkanı var mı?

Bütün eğitim içeriklerimi ve videolarımı kendim hazırlamaktayım. Ayrıca tüm sorulara bizzat cevap vermekteyim. Fakat Web sitesi ve online eğitim'in teknik konularında tabi ki ekibimden destekte almaktayım. Ekibim hakkında daha fazla bilgi almak için hakkımızda sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda, tüm sorularınızı [email protected] mail adresine yazarak cevap alabilirsiniz.

Kaliteli Render almak için değerli zamanınızı boşa harcamayın.

Öğrenim hızını 10 kat daha fazla arttırarak, projelerinde daha yüksek bedeller talep edebilir, yüksek kalitede render görüntüleri ortaya çıkartarak, rakiplerine karşı benzersiz farklar yaratabilirisin.

>