Fuarcılık sektörüne iş yapmayı düşünür müydün? 

Fuar Standı Tasarımı Online Eğitim Seti

3Ds Max ve Corona Render kullanarak baştan sona adım adım anlattığım online eğitim seti ile çok büyük bir sektör olan fuarcılık alanında hızlıca iş yapmaya ve gelir elde etmeye başlayabilirsin.

Çok büyük bir sektör olan Fuar ve Etkinlik sektöründe de görselleştirmeye önemli ölçüde ihtiyaç vardır. Büyük küçük her türlü firma fuarlara katılmak için bütçesine uygun bir stand tasarlattırır. Stand işleri genelde acildir ve bol revizyonla olur. Ayrıca modellediğimiz standın uygulanabilir olması, çiziminde hızlıca bütçe oluşturabilmek için metrajının çıkarabilir olması gerekir. Müşterilerin marka kimliğini tasarıma yansıtmak, logo ve renkler gibi kurumsallarını tasarıma giydirmek önemlidir.

Fuar sektörne çalışırken dikkat edilmesi gerekenler

Stand işleri genelde acildir ve bol revizyonlu olur. Bu sebeple standı modellerken çok pratik ve seri olmak gerekir. Ayrıca hızlıca bütçe oluşturabilmek için metrajının çıkarabilir olması gerekir.

Kurumsal markalar ile çalışmak

İşe başlamadan önce müşterimiz olan markanın detaylı bir şekilde araştırılıp oluşturulacak stand tasarımında bu markanın logo, renkler gibi kurumsal kimliğini mutlaka tasarıma yansıtmak gerekmektedir.

Rekabette önce çıkmak

Kurumsal firmaların stand tasarım işine çoğu zaman bir kaç farklı firma tasarım yapar ve teklif hazırlar. Hazırladığınız teklifin sunumu ve kalitesi iş alabilmek için en önemli faktördür.

Stand tasarımları ile alakalı ipuçları

3Ds Max ile modellemenin yanı sıra kurumsal markalara nasıl kendi tasarımınızı rahatlıkla yapabileceğinizi gösteriyorum.

Teklif için ölçülendirme dokümanı

Tasarlanan standın ölçülendirmesini yapıp metraj ve fiyat çıkartarak teklif dokümanın photoshop ile nasıl yapıldığını anlatıyorum.

Malzeme - Aydınlatma - Render Ayarları

Baştan sona adım adım standı modelliyor, daha sonra malzemeleri ve standın aydınlatmasını çözüyoruz. Ardından kameralarımızı yerleştirip hızlıca render ayarlarımızı yapıp tasarımı kaliteli görseller haline nasıl getirildiğini öğreniyoruz.

Eğitim setlerim hakkında söylenenler

Sade Anlatım

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim size. Anlatımınız çok sade, anlaşılır bu yüzden rahatlıkla öğreniliyor birçok konu. Bir çok konuda yardımcı oldunuz, oluyorsunuz . Tekrardan emeğinize sağlık, teşekkür ederim.

Bülent Yulu
Bir işte usta/profesyonel olmak o işi basit gösterebilmektir.

3Ds max Eğitim Setinizden çok memnun kaldım. 3Ds max'i derslerinizi takip etmeden hemen önce yüklemiştim ve sadece birkaç kez arayüzüne alışabilmek için açıp bakmıştım; buna rağmen, derslerin sırası, içeriği, ve montajın güzel planlanmış olması ve sade anlatım dilinizle kurgulanması sayesinde öğrenmem çok kolaylaştı. Ayrıca; vidyoların kısa olması da, mesaiden sonra akşamları yorulmadan ve konsantrasyon kaybı olmadan evde kolayca takip edebilmemi sağladı. Kendi adıma sonuçlardan mutluyum. Piyasada herkesin, zorluğundan ve anlaşılmazlığından bahsedildiği için, öğrenmekten korktuğu ve hatta birbirini korkuttuğu, uzun zamandır öğrenmek istediğim bir programı bu kadar sade ve kolay bir şekilde anlatabildiğiniz için hem çok teşekkür eder hem de saygılarımı sunarım.

O. Kerem TAVAN
Senelerdir keşke bilseydim dediğim çok fazla küçük pratik şeyler öğrendim.

Pratiklik ve yararlı komut bilgi eksikliği. Eğitim setleri bunu tam anlamıyla karşıladığı için çok memnunum. Modellerken senelerdir keşke bilseydim dediğim çok fazla küçük pratik şeyler öğrendim. 3Ds max programında çok fazla komut var ve eğitim setlerinde ihtiyacımız olanlar öğretildiği için göz korkusu kalmıyor. Render almak çok kolay oldu eğitim setleri sayesinde. Videoların kısa kısa ve bir sürü olması insanı sıkmıyor, anlatımı sade ve yalın.

Meserret Ziya

"Ofisime gelen bir stand işinde çizim ve tasarım ekibimiz hangi aşamalardan geçiyor ise aynısını bu eğitim setinde sizlerle paylaşıyorum."

3Ds Max 2020 + Corona 6.0 ile çektiğim eğitim seti toplamda 5 bölümden oluşmaktadır. Takip etmesinin kolay olması açısından her ders ortalama 5-6 dk. uzunluğundadır.

17 Adet İndirilebilir Video Ders

Toplamda 2,5 saatlik video ders. İster online izle, ister bilgisayarına indir.

Tüm Hazır Modeller

Her türlü stand projesinde kullanabileceğin hazır modeller, mapler ve projenin hazır sahne dosyası.

Sınırsız Erişim ve Destek

Eğitim setine ömür boyu sınırsız erişim. Aynı zamanda e-posta yolu ile sınırsız destek.

Ders Listesi

Corona fuar modellem eğitim setinin iç yapısını ders listesi ile ders sürelerini buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

01.

Bölüm1: Modeleme

 • Zemini, 3 Boyutlu Tag'ı, arka fonu, masaları, gizli aydınlatma kanallarını, ve çerçeveler ile ekranı modelliyoruz. 
 • Mesh kısımları, logo ve yazıların gelecekleri yerleri ve stüdyo sahnesi için arka fonu modelliyoruz.
 • Deneme renderlerı için genel bir aydınlatma ayarı yapıyoruz.

6 ders

60 dakika

02.

Bölüm 2: Malzemelendirme

 • Genel kütleler ile birlikte metal ve mesh malzemeleri oluşturuyoruz.
 • Logo ve poster malzemelerini yapıyoruz.

3 ders

30 dakika

03.

Bölüm 3: Aydınlatma

 • Gizli aydınlatmaların ayarlarını yapıyoruz.
 • Spotlara IES ışık kaynaklarını yerleştiriyoruz.

2 ders

20 dakika

04.

Bölüm4: Kamera ve Render Ayarları

 • 2 adet açı için kameraların yerleştirilmesini yapıyoruz.
 • Tasarımın fikir olarak son bir kez daha üzerinden geçerek son dokunuşları yapıyor ve corona render ayarlarını uyguluyoruz.

2 ders

10 dakika

05.

Bölüm 5: Post Prodüksiyon

 • Corona render üzerinden post prodüksiyon ayarlarını işliyoruz. 
 • Final renderları son bir kez daha gözden geçirerek ince ayarları yapıyoruz.
 • Ölçülendirme ve teklif dokümanı için görünüş renderlarını alıp, photoshop üzerinden teklif dokümanını oluşturuyoruz.

4 ders

30 dakika

Kısa sürede yepyeni iş fırsatlarını değerlendirebilirsin.

Eğitmen: Can Kuşkon

3D Max ve Corona Render kullanarak piyasadan gelen standart mimari görselleştirme projelerini Modelleme, Malzeme, Aydınlatma, Hazır Objeler, Final Render Ayarları ve Post Prodüksiyon aşamalarını Autocad planından başlayarak, adım adım kısa dersler ile vakit kaybetmeden öğrenebilirsin.

Bir mimari ofisin karşılaşabileceği durumları göz önüne alarak; Profesyonel render çalışmalara nasıl başlanması gerektiğini, genelde ne tip sorunlarla karşılaşıldığını, nasıl çözümler ürettiğimi, bilgisayarımın başında tecrübe edebilirsin.

Gerçekçi final sahnesi ve satışa hazır bir render görüntüsü oluşturmak için geçilmesi gerek tüm aşamaları adım adım uygulayabilirsin.

Bu Eğitim Seti Senin İçin Uygun Mu?

Bir eğitim seti'nin herkes için uygun olması mümkün değildir, dolayısı ile aşağıda ki kriterleri gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Kimler için uygun

 • Fuarcılık sektörüne 3D Görselleştirme hizmeti vermek isteyenler.
 • Fuar stand tasarımı yapan firmalar.
 • 3Ds max kullanarak freelance iş yapanlar.
 • Daha önce 3Ds Max programını kullanmış ve modelleme konusunda sıkıntısı olmayanlar.
 • Autocad veya photoshop bilgisi gerekli değildir. Eğitim setinde gerekli aşamaları basit bir dil ile zaten anlatıyorum.

Kimler için uygun değil

 • Bu eğitim setini satın alarak hızlıca para kazanabileceğini düşününenler.
 • Gerçekçi render ayarlarının sadece belirli bir dizi parametrelerden oluştuğunu düşünenler.
 • 3Ds Max'i hiç bilmeyenler.
Online Eğitim Sertifikası

Eğitim sonucunda eğitimi tamamladığınız ve bu işte yetkin olduğunuza dair bir sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Sertifika örneği ve nasıl alıp kullanacağınız hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yeni Eğitim Seti

corona RENDER
Fuar Standı TasırımI
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETİ

300

 TL

 • 17 Adet indirilebilir video ders
 • 2,5 Saatlik video içerik
 •  2 genel, 3 görünüş toplam 5 adet final render
 • Photoshop ölçülendirme dokümanı
 • Fuar Standı projesindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim
corona RENDER
İç ve dış MEKAN
 + Fuar Standı
MODELLEME VE GÖRSELLEŞTİRME
ONLINE EĞİTİM SETlerİ

1.380TL

900

 TL

%35 İndirim

 • 3 adet Eğitim Seti
 • 104 Adet indirilebilir video ders
 • 12,5 Saatin üzerinde video içerik
 • 14 genel, 14 detay toplam 28 adet final render
 • Salon, villa ve fuar standı projelerindeki tüm hazır sahne, model ve map dosyaları
 • Ömür boyu erişim
 • Taksitli Ödeme Seçenekleri
 • Güvenli Ödeme
 • Sınırsız Online Destek
 • Online Sertifika imkanı
 • Eğitim seti fiyatına KDV bedeli dahildir, satın alma işleminden sonra faturanız e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Banka havalesi/EFT aracılığıyla ödeme yapmak isterseniz Banka bilgileri için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

%100 Memnuniyet Garantisi Altındasınız.

Size asla işinize yaramayacak bir ürünü satmak istemem. Eğitim setini satın aldıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız, video ve ders dosyalarını indirmediğiniz takdirde 1 hafta içinde eposta ile haber vererek ödediğiniz ücreti iade de alabilirsiniz.

Ömer Enes Sen

Başkent üniversitesi, iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. sizi yaklaşık 2 yıldır takip ediyorum ve size en içten teşekkürlerimi sunmaktan onur duyarım. sizin sayenizde sınavlarımı verdim başarılı renderlar ile projelerimi süsledim ve bu dönem mezun oluyorum. mezuniyetime ve mesleki öğrenimime olan katkılarınızdan dolayı müteşekkirim.

Hatice Kübra

Benim en çok render ve materyal atama konusunda eksiklerim vardı . Kaliteli bir render almak istiyordum. Eğitim setleri ile hem kendime güvenim arttı hem de projeler çizdikçe ilerlediğimi fark ediyorum. Malzemelendirme ve render konularında daha iyi bir seviyeye geldiğimi düşünüyorum Genel olarak beğendim en iyi kısmı da derslerin kısa ve öğretici olması bu konu en iyisi kesinlikle! Şuan çoğu arkadaşım benden destek istiyor ve çoğu konuda yeterli olabiliyorum onlara bu beni mutlu ediyor .Tabi ki çok çok iyi olduğumu söylemiyorum ama şuan bu seviye benim için yeterlilik sağlayabiliyor.

Mine Birgül

En çok eksik gördüğüm yanım render ayarları, malzeme atama, aydınlatma ve bazı modelleme konularıydı. Hiç bilmediğim Max komutları ve ayarlarıyla tanıştım. Render ayarlarında, aydınlatma ve malzemede beni çokça geliştirdi. Eğitim setini alırken tereddüt ettim doğrusu ama izlemeye başladığım andan itibaren içerik olarak çok akıcı bilgilendirici ilerledi. Açıkçası beklentimin üzerindeydi. En beğendiğim tarafı ise düzenli adım adım hiç karıştırmadan ilerliyor olması ve çizerken kafamda soru işareti bırakmamasıydı. Eğitim setini almak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır çoğu yerde bulamayacağımız bilgiler mevcut ben tüm setleri aldım ve oldukça memnun kaldım.

Sık Sorulan Sorular

NEDEN WEB SİTENİZ ÜZERİNDE BİR ÇOK ŞEY ÜCRETSİZ OLARAK SUNULURKEN BU EĞİTİM SETLERİNE ÜCRET ÖDEMEM GEREKİYOR?

Bugün neredeyse tüm bilgileri internetten ücretsiz edinebiliyoruz. Ama bunun bazı dezavantajları olmakta. Genellikle youtube'da veya google'da ilginç bir eğitim görüp peşine düşüyoruz. Bu şekilde elbette yeni şeyler öğreniyoruz ama bu yeni bilginin kendi ihtiyaçlarımıza göre nasıl kullanıldığını bulmak oldukça zor oluyor. Bir işi öğrenmek için harcayacağınız zaman ancak bir sistem dahilindeyse kazanca dönüşebilir.

Bu yeni başlayanlar için yaygın bir tuzak gibi, insanların %90'ı herhangi bir ilerleme kaydetmediklerini bile fark edemiyor. Bu bilgi ücretsiz gibi görünse de aslında size vakit kaybı olarak yansıdığı için bazen ücretten bile daha büyük bir kayıp yaratmakta. Yani Zaman.

Böyle bir sistemi hazırlamakta oldukça zaman ve emek alan bir süreçtir. Bu eğitim setinin bedeli 17 senelik tecrübem ile birlikte yarattığım bu sistematik anlatım tarzıdır.

EĞİTİM SETLERİNİ SATIN ALIRSAM HANGİ 3D MODELLERE SAHİP OLACAĞIM?

Fuar Modelleme eğitim setinde kullandığım hazır modeller:


Hostes | Müşteri | Sandalye | Spot | Ürün | Yetkili

EĞİTİMLERDEN SONRA SERTİFİKA ALMA İMKANI VAR MI?

Evet, eğitim sonucunda eğitimi tamamladığınızı kendi özgün çiziminiz ile sunarsanız sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Bu konu ile ilgili sertifika örneği ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İNTERNETTEN EĞİTİM SETLERİ İLE BİR ŞEYLER ÖĞRENEBİLMEM GERÇEKTEN MÜMKÜN MÜ?

Günümüzde dijital tabanlı profesyonel beceriler ancak ve ancak internetten geliştirilebilir. Bunun başka bir yolunu düşünemiyorum. Artık online olabilenler ile olamayanlar arasında çok büyük bir fark oluşmakta.

Dolayısı ile evet internetten eğitim çağında yaşıyoruz. Benimde en büyük amacım bilgilerimi Türkiye'deki büyük şehirler dışında da yaşan insanlara ulaştırmak ve onlara da bu fırsattan yararlanma imkanı yaratmaktır.

EĞİTİM SETİNİN İÇERİĞİNDE TAM OLARAK HANGİ DERSLER VAR?

Aşağıdaki linkten tüm eğitim setlerinin iç yapılarını, ders listeleri ile ders sürelerini canlı olarak inceleyebilirsiniz.

ONLINE VİDEOLAR ÇALIŞMAZ İSE VEYA BU SİTEYE ERİŞEMEZSEM NE OLACAK?

Online tabanlı sistemlerde daima aksamalar veya bağlantı problemleri doğabilir. Bu tip bir durumda [email protected] adresine mail yolu ile ulaşarak kısa sürede destek alabilirsiniz.

Videolara ulaşmak için daima yedek linklerimiz mevcuttur. Eğitim setinin içerisinde teknik konularla alakalı whatsapp üzerinden direkt soru sorabileceğiniz arkadaşımızın telefon numarasını göreceksiniz.

EĞİTİM SETİ SONUNDA BİR SONUÇ ALABİLECEK MİYİM?

İnternette veya eğitim kurumlarında bir çok 3Ds Max kursu mevcut. Burada önemli olan size eğitim verecek olan eğitmenin yaklaşımı ve tarzıdır. Asla her eğitmen ve onun eğitimi herkese göre olamaz. Dolayısı ile eğitimi almadan önce yaptığım tüm ücretsiz Youtube derslerini ve ücretsiz eğitim setlerini incelemenizi tavsiye ederim.

O eğitimlerden bir sonuç alabildiğinizi düşünüyorsanız bu kapsamlı eğitim setlerinde de mutlaka kendinize göre bir sonuç alırsınız. Aslında her şey sizin bu işe ne kadar ilgi ve çaba verdiğiniz ile doğru orantılıdır.

CAN KUŞKON GERÇEKTEN BU İŞTE UZMAN MI?

17 seneyi aşkın bir süredir bu işi profesyonel olarak yapmaktayım. Aynı zamanda Üniversitelerde bu ve benzer konularda eğitim görevlisi olarak çalışmaktayım. Youtube üzerinden mevcut eğitimlerimi ve portfolyomu incelemeniz durumunda uzmanlığım hakkında net bir fikriniz olacağından şüphem yok.

BU İŞİN ARKASINDA SADECE BİR KİŞİ Mİ VAR?

Bütün eğitim içeriklerimi ve videolarımı kendim hazırlamaktayım. Ayrıca tüm sorulara bizzat cevap vermekteyim. Fakat Web sitesi ve online eğitim'in teknik konularında tabii ekibimden destekte almaktayım. Ekibim hakkında daha fazla bilgi almak için hakkımızda sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda, tüm sorularınızı [email protected] mail adresine yazarak cevap alabilirsiniz.

3Ds Max öğrenmek için değerli zamanınızı boşa harcamayın!

Dağınık Youtube videoları arasında vakit kaybederek bocalamaktansa sistemli bir eğitime yatırım yaparak zaman kazanabilirsin. Hem mesleki kariyerine hem de kişisel kabiliyetlerine bir yenisini daha ekleyebilirsin.

© 2022 Can Kuşkon. Tüm Hakları Saklıdır. - Mesafeli Satış Sözleşmesi

>